7. června 2018 6:09 Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Alfasamci nosí strniště a dámy lodičkový výstřih. Pár královských poučení po svatbě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Amal a George Clooneyovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Amal a George Clooneyovi. | foto: Gareth Fuller/pool photo via AP

Svatba roku je úspěšně za námi. Princ Harry je ženatý, novopečená vévodkyně Meghan šťastná a svět se může otáčet dál. Celá planeta byla díky nim zase po čase proškolena v královském protokolu a šatníku. Tím vás už v Čekstajlu vážně unavovat nechceme. Je ale něco, k čemu stojí za to se vrátit. A to několik málo trendů, které tato veselka udala, nebo spíš potvrdila minimálně pro následující sezonu nebo i pro několik.

Přitom platí obecně, nikoliv jen ve chvílích naplnění romantického snu (pro cyniky – míněna ta chvíle, kdy si pár řekne „ano“).

Začněme tím jednodušším. Tedy muži. Správný alfasamec této sezony nosí trochu delší strniště a k tomu dokonale padnoucí oblek. Prostě vzhled agenta 007, který tak na tři čtyři dny přišel o holicí strojek.

Vévodkyně a princ Harry po svatebním obřadu.

Vévodkyně a princ Harry po svatbním obřadu.

Přesně tak si u oltáře převzal a pak v na tělo ulitém smokingu v elektrickém jaguáru odvezl svou vyvolenou princ Harry. Musel k tomu mít mimochodem zvláštní povolení od babičky královny, protože královský ženich by měl dle všech pravidel etikety být hladce oholen. Podobnou vizáž (čímž trend potvrdil, jak píše deník Guardian) měl i britský herec Idris Elba.

Optický dojem štíhlého pasu

Tak a teď aspoň tři tipy a triky pro dámy z windsorského hradu. Jednoznačným trhákem pro pár dalších sezon je lodičkový výstřih. Měla ho nevěsta na šatech z dílny Givenchy. Aprávě Hubert de Givenchy je považován buď za tvůrce, nebo minimálně velkého propagátora tohoto výstřihu. Ve světě se mu totiž občas říká „Sabrinin výstřih“, podle filmu Sabrina s Audrey Hepburnovou, pro niž de Givenchy tvořil kostýmy. Lodička má jednu nespornou výhodu. Kromě toho, že působí elegantně a moderně, vytváří optický dojem štíhlejšího (v případě rovné postavy alespoň existujícího) pasu. Dá se toho dosáhnout i hlubokým „véčkem“, ale tam se vytrácí efekt cudné elegance.

Tenistka Serena Williamsová se svým manželem Alexisem  Ohanianem.
James Blunt se svou partnerkou Sofiou Wellesleyovou.

Hitem mezi pozvanými dámami se pak staly jedny konkrétní šaty značky The Vampire’s Wife. Vzhledem k názvu není překvapením, že za ní stojí manželka hudebníka Nicka Cavea. Střih ke krku, jemně nabraný rukáv v rameni, délka minimálně ke kolenům a lem sukně i rukávů zdobí šifonové kontrastní kanýry. Zjevily se v nich hned tři dámy. Sara Buysová, snacha vévodkyně Camilly, herečka Charlotte Rileyová a také „bývalka“ prince Williama Olivia Huntová. Každá zvolila naštěstí jinou barvu, takže módní trapas nenastal.

„Upíří“ šaty ale potvrdily jiný obecnější trend. A to že jitrnice už není v kurzu. Tím chceme říct, že odzvonilo modelům, které vypadají bezmála jako druhá kůže a zcela těsně obepínají nositelku jako střívko jitrnici. Volnější šatičky, v nichž se dá nadechnout, a jež navíc neprozradí každou nedokonalost postavy, jsou zkrátka tou pravou volbou pro nadcházející měsíce. Ze vzorů převládaly jemné květinky. Ale velký potlesk módních kritiků si vysloužila herecká kolegyně nevěsty Alessandra Richová, která sáhla po klasických symetricky rozmístěných puntících (v módním světě vzor známý jako polka dot).

Hlavním poučením je ale asi to, že je v módě nejlepší následovat svou přirozenost. Pak můžete působit tak uvolněně i v pekelně stresové situaci, kdy na vás kouká celý svět, jako nová členka královské rodiny Meghan.

ADAM JUNEK, Autor je redaktorem Seznam TV
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz