Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Čtyřicet plus a stále sexy aneb Mladistvý vzhled bez extrémních plastik

Věk je jen číslo. Uma Thurmanová ozdobí karlovarský festival stejně jako před... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věk je jen číslo. Uma Thurmanová ozdobí karlovarský festival stejně jako před... | foto: Profimedia

Červený koberec v Karlových Varech po roce opět přivítal střevíčky a perka českých filmových hvězd a celebrit různého typu. Znovu jej samozřejmě prošláply i podrážky zahraničních star, které české hře na Hollywood dodají teprve ten pravý lesk.

Letošním hostem číslo jedna byla „černá mamba“ Uma Thurmanová. Kouzlo herečky spočívá v dokonalé, na poměry filmu vytáhlé postavě a podmanivých očích v jinak nepříliš výrazné, ale o to proměnlivější tváři. Za klasickou módní ikonu neplatí, nároky rudých běhounů ovšem díky již zmíněné figuře naplňuje bez excesů. Jejím módním odkazem navždy zůstane žlutá kůže. V motorkářské kombinéze této pro kožené oblečky netypické barvy kosila nepřátele samurajským mečem od Hattoriho Hanza v kultovním Kill Billovi Quentina Tarantina.

Uma Thurmanová na filmovém festivalu v Karlových Varech.
Uma Thurmanová přilákala do Karlových Varů zástupy fanoušků. Domů si odveze...

Co je však důležitější: Uma Thurmanová je dokonalým ztělesněním jednoho nepřehlédnutelného trendu, který dalece přesahuje svět pohyblivých obrázků. U dámy je samozřejmě ožehavé mluvit o věku. Ale tak pro jednou udělejme výjimku. Hollywoodské star táhne na padesát - tedy pomalu. Letos v dubnu oslavila 47. narozeniny.

Ten trend, o kterém mluvíme, je udržování mladistvého vzhledu, ovšem bez extrémních zásahů plastických chirurgů. O dekádu a více starší kolegyně po nich sahaly až příliš často a následky jsou zničující. Vyprávět by mohla třeba 55letá Meg Ryanová a ještě výrazně starší Susan Summersová (ano, maminka ze seriálu Krok za krokem vypadá fantasticky, ale především uměle) nebo matka Sylvestera Stallona (tady už je to jen umělé).

Thurmanová je z generace, která už zachází s plastikami opatrněji. Ona a její vrstevnice stále více naplňují pubertální představu o tom, jak má vypadat správná MILFka. Pokud nevíte, co to je, pak to určitě ani vědět nechcete. Pakliže přece jen zvědavostí nemůžete odolat, pak potřebujete dávku odvahy a zapření dobrého filmového vkusu - podívejte se na Prci, prci, prcičky. To, co vás tam zajímá, je Stiflerova máma.

Herečka Uma Thurmanová

Pro ty, kteří to riskovat nechtějí, alespoň náznakem. Trendem je působit stále sexy a přitažlivě (ale stále přirozeně) i pro výrazně mladší muže po čtyřicítce. Thurmanová to rozhodně umí. Stačí se podívat na fotky z nedávného festivalu v Cannes, kde se zjevila v róbě, jež působila, jako by herečka byla bezmála nahá, byť určitě ne vulgární. Na červeném koberci ji doprovázel syn a Čekstajl si dovolí tipovat, že mu nejeden spolužák záviděl.

I v Česku máme příklady žen, které mění zaběhnuté pravidlo, že ženy stárnou a muži zrají. Zrát s grácií zvládají po čtyřicítce i dámy, které jistě Thurmanovou na karlovarském koberci tradičně doplní. Třeba Aňa Geislerová nebo Jitka Schneiderová. Klasické označení zralý sex-appeal se tak přesouvá k o dekádu či dvě starším kolegyním - za všechny jmenujme třeba Simonu Stašovou nebo Elišku Balzerovou.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!