12. října 2016 6:01 Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Kde se berou hvězdy modelingu? Táhnou obličeje s příběhem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jeremy Meeks | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeremy Meeks | foto: Lidové noviny

Úspěch je velmi vrtkavá potvůrka. Samozřejmě všichni chceme věřit, že tvrdá dřina, odříkání a pokorný přístup povedou na vrchol. Jenže k tomu je třeba také trocha přízně Štěstěny a ta bývá často nespravedlivá. Praxe pak učí, že poctivá mravenčí práce nemusí být po zásluze odměněna.

Autor Čekstajlu třeba přiznává, že jej občas všichni čerti berou, kdo všechno se označuje za novináře – nejlépe zkušeného. A jistě podobné chvíle zažívají třeba moderátoři, kteří na sobě léta poctivě pracují a pak jejich práci přebírají dámy, které se polonahé nechají fotit pro pánské časopisy.

Přímo depresivní stavy v tomto směru chystá svým „vazalům“ módní průmysl. Zástupy chlapců a dívek, později mužů a žen, tvrdě pracujících na své kariéře modelingové star, tráví hodiny cvičením kvůli postavě, pilováním správného kroku vhodného pro molo, péčí o pleť a vlas a od rané puberty neznají pocit, že se dobře najedly. Zářícími hvězdami přehlídek či reklamních kampaní se však tito dříči stávají málokdy. Stále častěji totiž módní průmysl sahá po lidech z jiných branží a tvářích s „příběhem“.

Kate Moss

Aktuálně se tak na mola a na stránky lesklých časopisů chystá vtrhnout muž jménem Jeremy Meeks. Třicetiletý Američan je míšenec s pronikavě modrýma očima, plnými rty a řadou nápadných tetování, včetně slzičky pod okem, což mu dodává na něžnosti. To je mimochodem vlastnost, kterou si člověk s odsouzeným zločincem, kterým Meeks je, spojí jen sotva. Dva roky si odseděl za nelegální držení zbraní a účast na aktivitách zločineckého gangu. Jeho policejní snímek se ovšem stal hitem internetu a davy žen a zřejmě i mužů s ním chtěly podle vzkazů na sociálních sítích sdílet celu.

Příležitosti se chopila agentura White Cross Management a zařídila mu hned po opuštění žaláře lukrativní módní kontrakty. Měla ještě konkurenci z porno průmyslu, která chtěla alespoň ve filmech splnit sny Meeksových fanoušků – ale na to je prý Jeremy příliš citlivý hoch.

Jde o extrémní příklad. Ale ani další aktuální múzy či hvězdy světových návrhářů nejsou rozhodně tradičními modelkami. Třeba Jean-Paul Gaultier a Karl Lagerfeld propadli kouzlu rakouské umělkyně Conchity Wurst. Podobně se módní hvězdou aspoň na čas stala Caitlyn Jennerová. Zralá šedesátnice je bývalým americkým olympionikem v desetiboji Brucem Jennerem.

Kde se hledají hvězdy?

A mimochodem ani nejznámější hvězdy modelingu jako takového nevzešly z nějakých castingů. Hledači talentů je našli na roztodivných místech. Třeba Claudii Schifferovou v nočním klubu, Kate Mossovou v jejích 14 letech oslovila šéfka modelingové agentury na letišti JFK v New Yorku a Candice Swanepoelovou našli módní skauti při nákupech na blešáku. Jeden z nich – Lanny Zegna – mimochodem britskému deníku Independent prozradil, kde se dobře hledají nové talenty. V restauracích fast foodového řetězce McDonald’s. Apak že se pojídání hamburgerů s kariérou modelky vylučuje.

ADAM JUNEK, AUTOR JE REDAKTOREM ZPRAVODAJSTVÍ SEZNAM.CZ
  • 0Diskuse