Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Když je svět nefér k mužům. Kam uložit nezbytnosti?

Igelitová taška | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Igelitová taška | foto: Shutterstock

Je jedna věc, kterou se v pánské módě ještě nepodařilo uspokojivě vyřešit. A vlastně ani nevím, jestli nějaké řešení má. Jde v podstatě o věčné nerudovské téma: kam s ním? V tomto případě: kam s nimi (míněno nutnostmi, jež je třeba mít u sebe).

Jednoduše je těžké vymyslet, kam si uložit věci, které chlap potřebuje mít u sebe, a neprovinit se módě. Zkusme si to projít. Venku je to celkem jednoduché. Jsou tu batohy – tady jen platí, že k saku nebo klasickému kabátu fakt ne, pokud nejste Ondřej Liška a nechcete se tvářit jako „cool“ politik. Pak existují různé tašky přes rameno nebo variace na aktovky. Pánské tašky si už probily svou cestu i do českých ulic. Doby, kdy v seriálu Přátelé byli schopni celou epizodu vystavět na „směšnosti“ Joeyho „kabelky“, jsou pryč.

Výběr se navíc začíná i v českých obchodech více než zlepšovat, takže záleží jen na rozpočtu a ochotě za zavazadlo utrácet. Horší to je, když muž potřebuje své zavazadlo opustit. Tady nastává problém. Peněženka, klíče, mobil, kapesník, nebo spíš papírové kapesníky, nedej bože u kuřáka ještě cigarety.

Brašnářství Tlustý.

Předně – peněženka do zadní kapsy kalhot nepatří, zvlášť ta naducaná účtenkami, doklady a vůbec vším. Vypadá to otřesně – a nezapomeňme, pánové, že ženy nejčastěji zmiňují jako mužskou přednost pěkné pozadí, když nepředstírají, že je zajímají oči. A při sezení na peněžence se kalhoty nerovnoměrně ošoupávají. Ještě tak tenoučká, kde je jen pár bankovek, budiž. Ta se pak dá ale strčit také do náprsní kapsy saka. Ta tlustá se nedá dát ani tam – kazí to linii saka. Ale co s tím zbytkem? Dejme tomu, že v divadle můžete dát cigarety s aktovkou do šatny, stejně si nezapálíte. Mobil může být v přední kapse kalhot, ale mohl by se zase boulit – a to je především komická situace. Ale co třeba kapesníky? I když nemáte rýmu, co když bude kus dojemný a bude třeba si smrknout? Na boční kapsy saka rovnou zapomeňte – moudří muži, aby je nepokoušely, si je nechávají nerozpárané.

Jednoduché řešení to nemá. Taštička do ruky, tolik příznačná pro různé vykutálené podnikatele 90. let a něžně přezdívaná „buzertaška“, jím určitě není.

S kabelkou?

O kolik snazší to mají v tomto případě ženy, když dle bontonu mohou mít kabelku vždy při ruce. Je to zkrátka jedna z mála věcí, kdy je svět nefér vůči mužům. Pán se musí důkladněji rozmyslet, co všecko skutečně u sebe potřebuje. I když tato ženská výhoda je samozřejmě i nevýhodou. Znáte to, dámy (anebo pánové od svých dam)! Kterou kabelku si vzít? Jaké boty a pásek k ní? A má k tomu novému kabátu, novým kalhotám, nové sukni a tak dále vůbec vhodnou kabelku?

Ve chvíli zoufalství, co si počít s kabelkou nebo tou naducanou peněženkou, je jediná rada. Vzpomenout si, že móda je hra a nesmí se brát příliš vážně. A třeba i na chvíli tu zpropadenou portmonku na zadek šoupnout – ale ne na dlouho, ty kalhoty se vážně nehezky ošoupou.

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Dětská psycholožka: Sociální sítě mají na psychiku teenagerů negativní i pozitivní dopad
Dětská psycholožka: Sociální sítě mají na psychiku teenagerů negativní i pozitivní dopad

Stále více dětí trpí psychickými poruchami. Nevyhýbají se jim ani úzkosti a deprese. Ty se často objeví v období dospívání, kdy děti žijí více ve...