14. července 2016 6:00 Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Ozvěny z českého Hollywoodu: ve Varech bylo přešlapů pomálu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Reparát za jedna. Na Zlaté hokejce se jí "vstup do společnosti" po módní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reparát za jedna. Na Zlaté hokejce se jí "vstup do společnosti" po módní... | foto: ČTK

KARLOVY VARY Červený běhoun v Karlových Varech je srolován a největší dýchánek filmu v Česku a z módního hlediska nejsledovanější bitva designových rób je za námi. Čekstajl přiznává, že je zklamán. Celou dobu čekal na kreaci, která ho omámí, nebo jej naopak vyděsí. Nestalo se. I to se dá ale kvitovat s povděkem. Naše hvězdy sice nedosahují módního lesku Hollywoodu – ale proč by taky měly. A naopak se už natolik kultivovaly, že nešlapou až tak „vedle“.

Když to vezmeme letem světem, tak za Čekstajl nejkrásnější toaletu vynesla manželka jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka Štěpánka. Opulentní rudá róba pochází z dílny proslulé, v Los Angeles usídlené Filipínky Monique Lhullierové, jejíž šaty nosí Gwyneth Paltrowová, Reese Witherspoonová nebo Michelle Obamová. I díky tomu se nejvíce přiblížila lesku Hollywoodu se sympatickým dotekem českých designerů, když se ověšela šperky značky Zorya.

Reparát za jedna. Na Zlaté hokejce se jí "vstup do společnosti" po módní stránce příliš nevydařil. Tentokrát Veronika Kopřivová, nová přítelkyně Jaromíra Jágra vsadila na romantiku, která skvěle sedí k jejímu typu. Kvítky posetá róba připomíná kreace Armani Privé, díky nimž několikrát bodovala na světových červených kobercích Cate Blanchettová.
V módě zběhlá porotkyně. Martha Issová patří pravidelně k nejlépe oblékaným ženám festivalu, přičemž ráda volí ne zcela konvenční modely značky Chatty. Letos v roli porotkyně udělovala ceny a sama by si jednu za styl klidně taky zasloužila. Jak v oranžovém modelu na zahájení tak v této jednoduché pajetkami zdobené říze.

Špatně si nevedly ani další dámy – třeba paní festivalová prezidentová Andrea Bartošková, která opakovaně dokazuje, že i dámy pokročilejšího věku mohou „riskovat“ a volit netradiční řešení velkých večerních, nebo jako vždy trochu nekonformní Martha Issová v šatech své oblíbené značky Chatty. Tradiční vítězky „soubojů šifonu a taftu“ Aňa Geislerová nebo Jitka Schneiderová letos trochu nudily.

Přešlapů ovšem bylo pomálu. Počítá se k nim to, že bývalá první dáma přišla na párty, kde byla vyžadována spíše velká večerní, v úzkých kalhotách, utíkáčku a trochu okopaných teniskách, ale uhrála to na výmluvu na zdraví. A v zásadě to bylo sympatické pokračování „tradice“, kterou kdysi zavedla Reneé Zelweegerová, protože se jí cestou do Varů poztrácely kufry. Herečka Eva Holubová zase vykasala nepříliš povedenou róbu až nad samodržící podvazkové punčochy – vtip bez pointy, ale co už. A nevydařenou kreací Osmanyho Laffity si trochu pokazila večer, který měl patřit jen jí, oceněná Jiřina Bohdalová.

K zamyšlení Čekstajl přivedla i prezentace Leoše Mareše jako ambasadora šperkařské značky Tiffany. A nejde jen o to, že moderátor až směšně tlačil na pilu, když se na červeném koberci díval, kolik je hodin, a popotahoval manžety, aby více zasvítily knoflíčky. Připomnělo to ale otázku, co vše má muž jako šperk povoleno. Čekstajl přiznává, že je v tomto směru zastydle konzervativní. I když se šperky vyvinuly zochranných amuletů a odznaků moci, které nosili muži stejně často a někdy i ve větší míře než ženy, dnes platí, že méně je více. Takže povolené šperky jsou: hodinky, snubní prsten, manžetové knoflíčky a spona či jehlice do kravaty.

Diamanty a drahými kameny se má třpytit partnerka, protože ta je pánovým hlavním šperkem.

  • 0Diskuse
Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz