17. října 2019 5:12 Lidovky.cz > Relax > Čekstajl Adama Junka

Ve froté mezi lidi. Se štíhlou linií nepočítejte, letí výrazné boky

Jako po sprše.Jedním z nových trendů, které do své kolekce zapracovala třeba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jako po sprše.Jedním z nových trendů, které do své kolekce zapracovala třeba... | foto: Marine Serre

Moje sestra donedávna ve vysokém stupni těhotenství zuřivě háčkovala chobotničky pro nedonošené děti. Hrubší textura materiálu a možnost tahat za zakroucená chapadélka prý nedonošeňátka uklidňují. Asi nejen je, protože návrháři na nejbližší měsíce vsadili na látky, po nichž můžete při nošení přejíždět prsty a zkoumat jejich reliéf. A třeba to na vás bude mít také uklidňující účinek.

Rozhodně přinejmenším v případě kolekcí značek Off-White, za níž stojí jeden z nejpozoruhodnějších designérů dneška Virgil Abloh, nebo Marine Serre. Ve svých aktuálních výtvorech totiž vsadili na typický koupelnový materiál. Froté. Z tradiční ručníkoviny tak můžete mít třeba plavky nebo sukni. Má to řadu praktických výhod. Když na záchodě chybí utěrák, prostě si ruce osušíte o lem šatů. A pojďme si říct, že v máločem se člověk cítí tak pohodlně jako v nadýchaném bílém županu z pořádně tlustého froté. Drobná nevýhoda je, že tato měkoučká látka rozhodně přidává na objemu.

Výrazné boky

Což ale nemusí být úplně na škodu. Jedním z hitů příštích měsíců jsou totiž zvýrazněné boky. Neboli dámy se nemusí stydět za své křivky, ale naopak je mohou zdůraznit. V některých kolekcích – třeba u značky Loewe – to dokonce vypadalo, jako by dámy na dvoře Ludvíka XIV. či XV. vzaly spodní část svých tehdejších rób a vyrazily na molo. Průhledná krajkovina v oblasti boků vyztužená na dvojnásobnou šířku pánve.

Pro manuálně nadané, jako je právě moje sestra, je tu další trend. Háčkovaná krajka. Pro ty echt rukodělně disponované pak i paličkovaná. A jak ukazují přehlídky Alexandra McQueena, již zmíněné Marine Serre nebo Stelly McCartney, nemusejí z toho vždycky vyjít jen romantické něžné šatičky. Uháčkovat můžete také pončo, hrubý batoh či kabelku. No prostě fantazii se meze nekladou, když to s háčkem umíte. Když ne, nezbývá než zajít na nákupy, pokud je vám tento trend blízký.

A když už se vám stane taková nepředloženost, že byste přece jen toužili po hladké látce, tak v rámci trendů je dobré v ní mít díru. Není tím ovšem myšlen neustále se držící styl rozervaných džínů. Tentokrát jde o zcela přesně obroubenou, ideálně kulatou vynechávku v látce. Třeba v oblasti bránice, pro méně odvážné na rukávu a pro ty, kdo rádi větrají, klidně několikrát v kožených kalhotách. Extremisti, kterým nejde úplně o praktičnost, pak mohou sáhnout třeba po kabátu Maison Margiela, který vypadá jako výtvor ze školky před Vánocemi. Neboli prostříhaný kulatými otvory úplně po celé ploše. Nezahřeje, ale stylový je rozhodně.

A pokud je to na vás všecko trochu příliš odvážné, vězte, že letošní trendy pamatují i na konzervativnější z nás. Jedním z hitů nadcházejících sezon jsou zase po nějaké době klasická polo trika. Jen tentokrát v trochu nečekaných kombinacích. Klidně je totiž můžete vzít pod pajetkové šaty s hlubokým výstřihem. Anebo jakkoli jinak. Protože stále platí, že móda je hra a je na vás, jakou strategii v ní zvolíte.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!