Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Čekstajl

Ve froté mezi lidi. Se štíhlou linií nepočítejte, letí výrazné boky

Jako po sprše.Jedním z nových trendů, které do své kolekce zapracovala třeba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jako po sprše.Jedním z nových trendů, které do své kolekce zapracovala třeba... | foto: Marine Serre

Moje sestra donedávna ve vysokém stupni těhotenství zuřivě háčkovala chobotničky pro nedonošené děti. Hrubší textura materiálu a možnost tahat za zakroucená chapadélka prý nedonošeňátka uklidňují. Asi nejen je, protože návrháři na nejbližší měsíce vsadili na látky, po nichž můžete při nošení přejíždět prsty a zkoumat jejich reliéf. A třeba to na vás bude mít také uklidňující účinek.

Rozhodně přinejmenším v případě kolekcí značek Off-White, za níž stojí jeden z nejpozoruhodnějších designérů dneška Virgil Abloh, nebo Marine Serre. Ve svých aktuálních výtvorech totiž vsadili na typický koupelnový materiál. Froté. Z tradiční ručníkoviny tak můžete mít třeba plavky nebo sukni. Má to řadu praktických výhod. Když na záchodě chybí utěrák, prostě si ruce osušíte o lem šatů. A pojďme si říct, že v máločem se člověk cítí tak pohodlně jako v nadýchaném bílém županu z pořádně tlustého froté. Drobná nevýhoda je, že tato měkoučká látka rozhodně přidává na objemu.

Výrazné boky

Což ale nemusí být úplně na škodu. Jedním z hitů příštích měsíců jsou totiž zvýrazněné boky. Neboli dámy se nemusí stydět za své křivky, ale naopak je mohou zdůraznit. V některých kolekcích – třeba u značky Loewe – to dokonce vypadalo, jako by dámy na dvoře Ludvíka XIV. či XV. vzaly spodní část svých tehdejších rób a vyrazily na molo. Průhledná krajkovina v oblasti boků vyztužená na dvojnásobnou šířku pánve.

Pro manuálně nadané, jako je právě moje sestra, je tu další trend. Háčkovaná krajka. Pro ty echt rukodělně disponované pak i paličkovaná. A jak ukazují přehlídky Alexandra McQueena, již zmíněné Marine Serre nebo Stelly McCartney, nemusejí z toho vždycky vyjít jen romantické něžné šatičky. Uháčkovat můžete také pončo, hrubý batoh či kabelku. No prostě fantazii se meze nekladou, když to s háčkem umíte. Když ne, nezbývá než zajít na nákupy, pokud je vám tento trend blízký.

A když už se vám stane taková nepředloženost, že byste přece jen toužili po hladké látce, tak v rámci trendů je dobré v ní mít díru. Není tím ovšem myšlen neustále se držící styl rozervaných džínů. Tentokrát jde o zcela přesně obroubenou, ideálně kulatou vynechávku v látce. Třeba v oblasti bránice, pro méně odvážné na rukávu a pro ty, kdo rádi větrají, klidně několikrát v kožených kalhotách. Extremisti, kterým nejde úplně o praktičnost, pak mohou sáhnout třeba po kabátu Maison Margiela, který vypadá jako výtvor ze školky před Vánocemi. Neboli prostříhaný kulatými otvory úplně po celé ploše. Nezahřeje, ale stylový je rozhodně.

A pokud je to na vás všecko trochu příliš odvážné, vězte, že letošní trendy pamatují i na konzervativnější z nás. Jedním z hitů nadcházejících sezon jsou zase po nějaké době klasická polo trika. Jen tentokrát v trochu nečekaných kombinacích. Klidně je totiž můžete vzít pod pajetkové šaty s hlubokým výstřihem. Anebo jakkoli jinak. Protože stále platí, že móda je hra a je na vás, jakou strategii v ní zvolíte.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...