13. ledna 2010 14:05 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Češka si vzala za peníze cizince. Přitom jednoho manžela už měla

Svatba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba | foto: Shutterstock

ÚSTÍ NAD LABEM Severočeská policie obvinila ženu, kterou podezřívá z toho, že si za peníze vzala cizince, aby mu pomohla legalizovat jeho pobyt v Česku. Mluvčí severočeské policie Eva Jaklová řekla, že když policisté prověřovali oznámení z matriky, která jim podezřelý sňatek nahlásila, zjistili, že žena je vdaná již za jiného muže. V případě odsouzení jí hrozí až tři roky vězení.

Žena z Ústeckého kraje se v minulosti vdala za Afričana, sňatek spolu uzavřeli v zahraničí. Nepočítala údajně s tím, že by se informace o její svatbě dostala do Česka. Jejího druhého manžela policisté z Česka již vyhostili, má zde zakázaný pobyt a musel zaplatit pokutu 40.000 korun.

Policisté na odhalování nelegálních sňatků podle Jaklové s matrikami pravidelně spolupracují. Loni severočeská cizinecká policie odhalila 14 případů sňatků uzavřených kvůli legalizaci pobytu cizince.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?