Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhovory s osobnostmi

Rád bych s partnerem založil rodinu, ale v Česku to bohužel možné není, říká cukrář Josef Maršálek

Josef Maršálek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Cukrář a porotce televizního pořadu Peče celá země Josef Maršálek o stoletých receptech na umaštěných stránkách, domácím chlebu a moderních laskonkách.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Po dvou letech se s Josefem Maršálkem každou sobotu setkáváme v roli jednoho z porotců druhé řady pořadu České televize Peče celá země. Byla by škoda, kdyby v soutěži chyběl. Přináší s sebou totiž bohaté zkušenosti, které za patnáct let posbíral po celém světě, od Velké Británie po Indii, a v neposlední řadě i na rodné Moravě. Na receptech od svých babiček ostatně postavil kariéru a přišly mu vhod i ve slavném londýnském obchodním domě Harrods, kde coby zástupce šéfkuchaře pekl i pro královnu Alžbětu.

Maršálka bychom ale na televizních obrazovkách postrádali i kvůli jeho dobré náladě a optimismu. Za ty však nevděčí sladkému, nýbrž spokojenému a naplněnému životu. Po letech v zahraničí se vrátil na český venkov. Se svým partnerem, s nímž předloni uzavřel registrované partnerství, žije v domku v jižních Čechách a nejšťastnější je, když si může upéct poctivý domácí chleba a trávit čas na zahrádce.

Působíte, jako byste měl pořád dobrou náladu. Pomáhá vám „osladit si život“?
Jídlo je lék, to bez diskuse. Strávíme u něj spoustu času, pomáhá řešit problémy v rodině, s partnerem, přáteli. Všimněte si, že se na sebe lidi třeba zlobí, u stolu je ale najednou klid. Jídlo není jen prostředek, jak se nasytit, ale životní styl. Určitě u mě ale neplatí, že bych špatnou náladu řešil kouskem čokolády. Sladké vám život pocukruje, zpříjemní, ale problémů nezbaví.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!