Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

5 NEJ: Proč má Ira ráda Kýbl a kterou píseň nikdy nesmazala z iPodu

Design

  7:00
Působila v Rio de Janeiru, zabývá se hlavně malbou, fotografií, designem, ale i sochou a objekty. Ira Svobodová představuje pro Lidovky.cz svá nej.

Ira Svobodová

NEJCHYTLAVĚJŠÍ PÍSEŇ, která mi už přes tři roky zní v hlavě, je ORGLAR B od švédských minimalistů MINOLOGUE. Snad jediná věc, kterou jsem nikdy nevymazala z iPodu.

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTO je pro mě teď KOVOVÝROBNÍ DÍLNA na okraji Prahy, kde se pod obřími lisy, za letu jisker a dunění vlnících se plechů rodí má druhá nerezová socha.

Ilustrační foto

NEJKRÁSNĚJŠÍ DŮM, který jsem v poslední době měla tu čest navštívit, je krásně zrekonstruovaná vila TUGENDHAT.

Tugendhat

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ WEB který jsem nedávno objevila je KÝBL http://kybl.net/, je to fotoblog s ryze českou vizuální tvorbou. Nacházím tam skvělé věci, které třeba vůbec neznám a inspirují mě dál. 

Kybl.net

NEJVĚTŠÍ RADOST mám trávím-li čas s inteligentními, kreativními, sečtělými, schopnými a vtipnými LIDMI u dobrého pití a jídla. A zároveň také když se nesetkávám vůbec s nikým a mohu nerušeně tvořit.

IRA SVOBODOVÁ

Ira Svobodová

Ira Svobodová je mladá malířka, fotografka, designérka, sochařka. Začínala na AVU v Nových médiích u Veroniky Bromové, poté přešla na Malbu k Michaelu Rittsteinovi. Díky stáži působila 7 měsíců v Rio de Janeiru a nyní dokončuje svou diplomovou práci na AVU. Její práci můžete vidět například v Praguekabinetu nebo v Artbance. Více na www.irasvobodova.com.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...