Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

5 NEJ Josefiny Bakošové: Kyselka i šok v galerii GASK

Design

  7:00
Návrhářka Josefina Bakošová fandí fashion aktivismu Bet Orten a varuje před návštěvou GASKu v Kutné Hoře - vstup s kočárkem zakázán!

Josefina Bakošová foto: Archiv Josefiny Bakošové

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ FOTKY: Velmi mě oslovily fotky BET ORTEN vytvořené na záchranu lázní Kyselka a její fashion aktivismus! (Pozn.redakce: článek čtěte zde.)

Módní fotografie Bet Orten zachycující umírajícího ducha lázní Kyselka.

NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ: Návštěva GASKu v Kutné hoře. Samotný Gask a současná výstava Jagellonci je velice zdařilá a zajímavá. Přístup vedení však velmi šokující. Překvapilo mě, že maminka s kočárkem nemá nárok vstupu do galerie. Kočárek je totiž v této krásné galerii nežádoucí!!

Galerie GASK

AKTUÁLNÍ OSOBNÍ NEJ: Příprava nového SHOWROOM CHI-CHI, ve spojení s Petrem Bakošem, v centru Prahy. Přímo nad galerií Harddecore. Skryté, dokonale vymyšlené,  detaily secesního bytu jsou pro mě absolutní a nadčasovou dokonalostí!

Vznikající showroom

NEJVĚTŠÍ DÍKY: Patří určitě Michaelovi RITTSTEINOVI, který pro mě vytvořil úžasnou sérii kreseb, tématicky laděných k nově připravované kolekci.

Michael Rittstein ve svém ateliéru

NEJORIGINÁLNĚJŠÍ DESIGNOVÝ POČIN: Nadchl mě design interiéru nového call centra pro VODAFONE v Ústí nad Labem, který byl otevřen letos o prázdninách. Design interiéru považuji za velmi zdařilý a svěží.

JOSEFINA BAKOŠOVÁ

Jméno Josefiny Bakošové není na české scéně žádnou novinkou. Založila jeden z prvním pražských obchodů zabývající se designem a nezávislou tvorbou Harddecore a jako návrhářka stojí za značkou CHI-CHI. Právě dokončuje novou kolekci, kterou představí na Designbloku a na spadnutí je i otevření nového Showroomu, máme se tedy na co těšit.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat