13. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Nechte si vnuknout tipy na knihu či film: 5 NEJ studia Vnuk

VNUK náhrdelník | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy VNUK náhrdelník |

Poslední dobou se na území ČR rodí mnoho zajímavých značek, které vznikají na vysokých uměleckých školách a propojují tvorbu různých oborů. Skvělým příkladem je studio Vnuk. Co mladé designéry inspiruje, kde vznikají nové kolekce a jaký je jejich oblíbený film? Nechte si vnuknout pár zajímavých tipů.

Nejlepší KONCERT byl COCO ROSIE s indickými hudebníky Rajasthan Roots v pražském divadle Archa.

PÍSEŇ, která nám stále zní v hlavě, je Peace On The Rise on CHADA VANGAALENA.

Naším nejoblíbenějším FILMEM je MELANCHOLIA Larse von Triera.

Nejraději JÍME thajskou polévku PHO BO z bistra na Strossmayerově náměstí nebo z podniku Chopstics v Plzni.

Nudlová polévka

Ilustrační foto.

Největší RADOST jsem měli nedávno v kině Bio Oko na filmu Půlnoc v Paříži, protože jsem se zde po dlouhé době sešli v plné vnučí sestavě. 

Nejoblíbenějším MÍSTEM jsou pražské kavárny OUKY DOUKY a KÁVOVARNA. U dobré kávy tu vznikají nové kolekce, nápady a vlastně tu vznikl i samotný Vnuk.

Káva - ilustrační foto.

Káva - ilustrační foto.

Oči nemůžeme odtrhnout od KNIHY SPOLEČNOST SPEKTÁKLU od Guye Deborta.


VNUK

Studio VNUK založilo na začátku tohoto roku trio studentů Západočeské univerzity Eliška Lhotská, Ondřej Vicena a Barbora Klimszová. Jejich tvorbu jste mohli vidět na jarním Code Mode, kde představili první kolekci šperků, v červnu pak v Železném Brodě uspořádali první ročník Vnuk Marketu. Eliška Lhotská studuje Design kovu a šperku, Barbora Klimszová Ilustraci a grafiku a Ondřej Vicena Nová média, z výrobků značky Vnuk je tedy cítit skvělý nadhled a propojení různých disciplín, což je velmi milé. A mladí designéři nelení ani o prázdninách, už se chystá Vnuk Market č.2, opět v Železném Brodě, podrobnosti vám samozřejmě ještě přineseme.


terTereza Houdková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!