Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Beata Rajská bude učit africkou mládež šít. Jako poděkování

Design

  13:30
Známá česká návrhářka Beata Rajská dnes odlétá na několik týdnů do Afriky, kde bude učit sociálně slabší šít. V on-line rozhovoru se čtenáři Lidovek.cz prozradila, že je pro ní celá akce vyjádřením díků.

Beata Rajská foto: Petra Ficová

"Na konci loňského roku a začátkem letošního jsem vytendrovali tři projekty a já jsem měla pocit, že musím někomu poděkovat. A rozhodla jsem se pro poděkování touto formou," uvedla Rajská. O projektu jí řekla Leila Abasová, se kterou návrhářka nedávnou spolupracovala na jiném charitativním projektu. "Školu provozuje nezisková organizace Njovu pod vedením Venduly Jičínské. Musím říct, že na začátku byl můj zájem, ale pak přesvědčivost těchto holek a jejich nadšení. Navíc se setkávám se sklářskou umělkyní Gizelou Šabókovou, která podobnou práci dělá v Keni se sklem - korálky," dodala.

Čím si přála být jako dítě? A jak kultivovat styl Čechů? Přečtěte se celý on-line rozhovor s Beatou Rajskou

Beata Rajská založila svou značku v roce 1997, několik let oblékala Miss České republiky a její módní přehlídky bývají společenskými událostmi se zástupy významných hostů a celebrit. Její klíč na úspěch? "Jestli myslíte v mé práci, tak určitě maximální nasazení, kreativita, zdravý selský rozum propojený s citem pro byznys, komunikativnost, vztah k lidem a bezpochyby dokonalý tým," poradila návrhářka.

Beáta Rajská

Beata Rajská a kolekce Dolls

Na české scéně sleduje mnoho talentů, upozorňuje však také na nedostatky ve vysokoškolském systému: "Myslím si, že přes to všechno, že sem-tam se nějaký úspěch objevuje, nevedeme mladé návrháře k tomu, že móda je byznys. Což je na zahraničních univerzitách běžné."

A jak se těší do Zambie? "Samozřejmě se bojím, ale s těmi informacemi je to už lepší. My budeme studenty učit šít a pokud se to povede, tak se produkty budou dát koupit na internetu. Držte nám pěsti," uzavřela Rajská.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Servisní technik šroubovacích automatů

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč