30. ledna 2016 7:27 Lidovky.cz > Relax > Design

Bídníci v slzném plynu, Banksy upozorňuje na uprchlíky

Banksy svým graffiti reaguje na aktuální situaci s uprchlickými tábory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Banksy svým graffiti reaguje na aktuální situaci s uprchlickými tábory. | foto: Reuters

Pouliční výtvarník Banksy opět na sebe upozornil dráždivým graffiti. Jeho nejnovější počin se objevil tento týden v Londýně. Výjev umístěný naproti francouzské ambasádě v britské metropoli upozorňuje na tristní situaci uprchlíků v táboře v Callais.

Graffiti si hraje s motivem známých muzikálových Bídníků, přičemž vyobrazena je dívka v dýmu slzného plynu. Před měsícem se na jedné z dí uprchlického tábora objevila rovněž Banksyho graffiti. Tentokrát využil motiv Steve Jobse. Slavný zakladatel společnosti Apple je původně synem syrského uprchlíka.

V Callais se kvůli neutěšené situaci tisíců uprchlíků objevily i další obrázky, které výtvarník zveřejnil na svém webu. Banksy, jehož identita je již několik let stále neznámá, se dlouhodobě prostřednictvím své práce politicky angažuje.

Banksy již několikrát za poslední dobu upozorňoval na situaci v uprchlickém...
Banksy již několikrát za poslední dobu upozorňoval na situaci v uprchlickém...

Opakovaně upozorňoval svými graffiti na válku v Sýrii, před časem se objevil rovněž v Gaze. Mezi jeho nejčastější motivy pak patří glosování kapitalismu.

tohTomáš Holý

Advantage Consulting, s.r.o.
PLC PROGRAMÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč