Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Březnové tipy CZECHDESIGN: Moderní obaly i interiéry kaváren

Design

  6:30
PRAHA - CZECHDESIGN vám rád přináší tipy z bohatého dění v české metropoli, zároveň vás ale chce inspirovat i k návštěvě jiných českých a zahraničních míst. Tentokrát Prahu spojujeme pomyslnou linkou s Bratislavou. Pojďte se podívat, co vám doporučujeme ze současného březnového česko-slovenského dění.

Moje. foto: Archiv autora

Mladý obal.

První tip výjimečně není pozvánkou, ale výzvou. Výzvou designérům do 30-ti let k zapojení se do 19. ročníku soutěže Mladý obal. CZECHDESIGN organizuje soutěž od roku 2009 a i letos se do 14. března těšíme na vaše návrhy a nápady, tentokrát na téma „TAKE AWAY“. Na jednoho z výherců nově čeká i stáž v inovačním centru Model Obaly. Svoji cenu udělí i Slovenské centrum dizajnu. Více ZDE.

Česko-slovenské téma přináší březnová výstava v naší GALERII/CZD v Praze nazvaná „CRASH TEST: Jak? Jinak?“. Na výstavě testujeme, zda studenti přistupují k tvorbě porcelánových a keramických předmětů jinak než tradiční čeští výrobci. Přijďte se podívat, jestli rozpoznáte práce studentů Maxima Velčovského z pražské UMPRUM a Daniela Piršče z bratislavské VŠVU od běžné produkce porcelánek. Více ZDE.

CRASH TEST: Jak jinak?

S tím nejlepším z aktuální studentské tvorby v oblasti designu nábytku a interiéru se zase můžete seznámit v Bratislavě. Do poloviny března zde Slovenské centrum dizajnu pořádá výstavu z vybraných prací přihlášených do soutěže Cena profesora Halabalu, která je organizovaná každoročně střídavě univerzitami v Brně a ve Zvoleně. Pokud budete mít do 15. března cestu do Bratislavy, zastavte se do galerie Satelit v Hurbanových kasárnách. Více ZDE.

Výstava Cena profesora Halabalu v galerii Satelit

Při návštěvě Bratislavy určitě nevynechejte návštěvu Moje. Moje je místem spojujícím v sobě obchod s potravinami, kavárnu a bistro – to vše s kvalitními pochutinami od malých výrobců. Líbí se nám, že majitel Moje Karol Kolčár vytváří dotaženou značku s příběhem. Vsadil i na vizuálně nápaditý a zároveň praktický interiér (jeho základem jsou mobilní kostky ze smrkové překližky umožňující variabilní sestavení, autorem je Boris Belan) a grafickou prezentaci (Róber Szabó). Více ZDE.

Moje.

A z Bratislavy zase zpět do Prahy. Mezi holešovické klasické i nové podniky přibyla kavárna Caffeine. Zajděte na šálek kávy, ale i snídani či oběd a usaďte se nejlépe do prosvětleného salónku s výhledem na dění v ulici a Veletržní palác. Autoři interiéru Caffeine, Prokš Přikryl Architekti, také využili vlastností a efektu překližky, a vytvořili zároveň moderní i útulné prostředí. Více ZDE.

Caffeine.

DESIGNOVÉ TIPY OD CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Nezisková organizace CZECHDESIGN

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...