2. října 2019 14:59 Lidovky.cz > Relax > Design

Brno zaplaví designová vlna. Ožijí výlohy i bývalá továrna Vlněna

Již čtvrtý ročník festivalu Brno Design Days se uskuteční od 3. do 6. října v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Již čtvrtý ročník festivalu Brno Design Days se uskuteční od 3. do 6. října v... | foto: David Korsa

Již čtvrtý ročník festivalu Brno Design Days se uskuteční od 3. do 6. října v jedné ze zachovalých budov areálu Vlněna. První instalace se v ulicích Brna ale objevila již na začátku září, kdy organizátoři odhalili výsledek několikaměsíční spolupráce mladých designéru s brněnskými maloobchodníky.

Letošním tématem je Retail therapy. Retail zásadním způsobem ovlivňuje tvář města a design formuje každodenní zákaznickou zkušenost jeho obyvatel. V návaznosti na toto téma letos festival poprvé navázal spolupráci s brněnskými maloobchodníky, od začínajících značek po tradiční luxusní prodejny, a vznikl projekt Výlohy jak Brno. 

Letošním tématem je Retail therapy. Retail zásadním způsobem ovlivňuje tvář...
Letošním tématem je Retail therapy. Retail zásadním způsobem ovlivňuje tvář...

Brno Design Days

Brno, design a čtyři dny nabitého programu od 3. – 6. října 2019. Na Brno Design Days se už počtvrté setkají designéři z celé České republiky i zahraničí, aby sdíleli své nápady i know-how a mohli přiblížit široké veřejnosti design jakožto hnací motor inovací a řady pozitivních změn. Návštěvníci se mohou těšit na praktické workshopy, přednášky se zaměřením na různé oblasti designu a podnikání, fashion show a nespočet příležitostí k networkingu a inspiraci.

Osm mladých designérů proměnilo osm brněnských výloh. 

Brno Design Days se každoročně konají v dlouhodobě nevyužívaných prostorách. Letos obsadí jednu z posledních původních budov továrního areálu Vlněna, Bochnerův palác. Díky festivalu tak ožije budova, kterou v letech 1864–1867 postavil Josef Arnold a později byla začleněna do továrního areálu Vlněny. Kromě výstav, doprovodného progamu a workshopů, si návštěvníci prohlédnou skryté skvosty odhalené nynější rekonstrukcí. 

„Myšlenka uspořádat dny designu a architektury v prostorách Bochnerova paláce nás ihned nadchla. Brno je kreativní a inovativní místo, jehož součástí je i nově zrekonstruovaný palác a areál Vlněny. O to větší radost máme, že se prostory oživí touto kreativní cestou, která je nám navíc velice blízká,” přibližuje spolupráci s Brno Design Days Jiří Kostečka ze společnosti CTP.

apeAlena Pecháčková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.