12. listopadu 2015 8:07 Lidovky.cz > Relax > Design

Bývalá Fantova kavárna na Hlavním nádraží ožije módní přehlídkou

Secesní prostory Fantovy kavárny na hlavním nádraží na archivním snímku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Secesní prostory Fantovy kavárny na hlavním nádraží na archivním snímku. | foto: Reprofoto

Hlavní nádraží v Praze zažije v pátek 13. listopadu netradiční akci. Do útrob historické budovy vlakového nádraží se chystá exkluzivní módní přehlídka. Modelové a modelky se dostanou do secesních prostor bývalé Fantovy kavárny. Díky spolupráci designové přehlídky Czech Design Week a Grandi Stazioni, které nádraží rekonstruovalo, své kolekce tam předvedou v rámci speciální fashion show návrhář Vladimír Staněk, Mirka Horká a Fresh Labels.

„Podobnou akci pražské hlavní nádraží ještě nezažilo, předvedou se kolekce od dvou návrhářů a jednoho multibrandového obchodu. Navíc oproti zvyku mít přehlídku uzavřenou jen pro zvané, tato bude volně přístupná široké veřejnosti,“ prozradil Jakub Stejskal, jeden z organizátorů Czech Design Weeku s tím, že akce startuje ve 22 hodin.

Na co se mohou návštěvníci těšit? Pomyslné přehlídkové molo bude přímo v secesních prostorách bývalé Fantovy kavárny. To nejlepší napříč posledními kolekce představí Vladimír Staněk se svoji značkou Stinak. Mladičký návrhář patří podle časopisu Forbes mezi 30 nejtalentovanějších lidí Česka do 30 let. Jeho pánská kolekce bude doplněna o batůžky a tašky.

Vladimír Staněk vystavuje doplňky ze své kolekce pro značku Stinak na Czech...

Vladimír Staněk vystavuje doplňky ze své kolekce pro značku Stinak na Czech Design Weeku v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí.

Mirka Horká pošle na přehlídkové molo aktuální kolekci na letošní podzim a zimu. Fresh Labels ukážou na dvanácti modelech průřez různými značkami, ale vždy v černé a bílé variaci.

Týden designu

Neobvyklá módní přehlídka je nachystána v rámci českého týdně designu. Takzvaný Czech Design Week v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí nabízí pohled na 60 českých nezaávislých tvůrců a designérů. Přehlídka čítá jak šperky, nábytek, tak bytové doplňky, věci do kuchyně, ale také módu a další. Právě Vladimír Staněk, hlavní návrhář oděvního domu Pietro Filipi, svou značkou Stinak na akci představuje.

Lidovky.cz