5. srpna 2019 5:12 Lidovky.cz > Relax > Design

CAMP nabídne v srpnu letní kino nebo vyjížďku v architektonické tramvaji

CAMP nabídne v srpnu letní kino nebo vyjížďku v architektonické tramvaji | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CAMP nabídne v srpnu letní kino nebo vyjížďku v architektonické tramvaji | foto: CAMP

Srpnový program Centra architektury a městského plánování (CAMP) bude ve znamení letního kina. Každou středu a neděli se budou na venkovním plátně promítat české filmy, které se natáčely v Praze a architektura metropole a známá pražská místa v nich hrají hlavní roli.

Na stříbrném plátně se tak objeví Střelecký ostrov, Státní opera, Národní třída, Masarykovo nábřeží, legendární knihkupectví v Kaprově ulici nebo restaurace U Dvou koček na Uhelném trhu. Pražskou architekturu před filmem představí spisovatel a učitel Ladislav Čumba. Vedle letního kina mohou lidé vyrazit na komentovanou vyjížďku takzvanou architram. Historií pražské kolejové MHD od koňky k metru v rámci vyjížďky představí 20. srpna architekt Petr Kučera.

Letní kino v CAMPu zahájí ve středu 7. srpna film Šeptej režiséra Davida Ondříčka a promítat se bude v atriu legendárních pragerových kostek, jak se sídlu CAMPu přezdívá. Během měsíce pak budou následovat kultovní české snímky jako Kulový Blesk, Vrchní, prchni!, Příběhy obyčejného šílenství, Akumulátor 1, Samotáři a Na střeše

„Prázdninový režim přináší do CAMPu odlehčený program. Kino, v rámci kterého promítáme během roku filmy a dokumenty spojené se světovou architekturou, se změnilo na venkovní letní kino s filmy z prostředí Prahy. Chceme do venkovního areálu Emauzského kláštera pozvat veřejnost. I proto jsme v dubnu odstranili mříž po jeho obvodu,“ vysvětluje Marek Vácha za IPR Praha.

Do historie pražské kolejové MHD zasvětí architekt a popularizátor Petr Kučera návštěvníky komentované projížďky architektonickou tramvají, která již několik měsíců brázdí ulicemi Prahy.

Letní kino i komentované projížďky architram jsou pro všechny zdarma. Pro vyjížďku je nutné se registrovat. 

Lidovky.cz

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz