Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká designérka boduje v zahraničí s neobvyklými klobouky

Design

  6:53
Sofya Samareva představila dvě nové kolekce v zahraničí. Designérka pokračuje v aktualizaci tradičního kloboučnického řemesla, kterou nastartovala již během studia na UMPRUM.

Klobouky jsou totiž elegantní, sošné a originální. Nejenže strhávají pozornost okolí, upoutaly natolik i známou zpěvačku Róisín Murphy. foto: Archiv

Kolekce klobouků pro sezónu FW17 vznikla díky tvůrčí souhře Sofye Samarevy a malajsijského návrháře Mota Gua. Designéři ji společně uvedli na pánském týdnu módy v milánském Armani Teatro, příjemně překvapeni osobním setkáním s Giorgiem Armanim. 

Česká designérka uspěla s netradičními klobouky, objevily se i v klipu Róisín Murphy

„Moto Guo mě oslovil v létě. O mé tvorbě se dozvěděl tak, že v pařížských ulicích potkal někoho s mým kloboukem na hlavě. Řekl mi, že je má práce tak svéhlavá jako ta jeho.  Tak jsme se rozhodli následující kolekci na FW17 vytvořit společně. U Mota mě zaujala zábavná a pozitivní energie, která prostupuje jeho práci. Skvěle jsme si rozuměli a během tří měsíců jsem vytvořila kolekci, která seděla k jeho oděvům... Měla jsem dokonce to štěstí se po přehlídce setkat se samotným Giorgiem Armanim, kterého rozveselil točící se propeller na klobouku,“ popisuje designérskou kooperaci Samareva. 

Právě svéhlavost a rebelství malého dospívajícího chlapce či dívky se pro designéry staly hlavním inspiračním podnětem. Bezprostřední nadšení pro vše dobrodružné i nepředvídatelná dětská zvídavost a vynalézavost se odráží ve třech modelech pokrývek hlavy z klasického kloboučnického materiálu, králičí plsti. 

O dva měsíce později designérka obhajovala svou kolekci SS18 ve finále soutěže 32. ročníku mezinárodně prestižního festivalu Festival International de Mode et de Photographie v Hyères. 

Autor:

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat