23. září 2017 6:53 Lidovky.cz > Relax > Design

Česká designérka boduje v zahraničí s neobvyklými klobouky

Klobouky jsou totiž elegantní, sošné a originální. Nejenže strhávají pozornost... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klobouky jsou totiž elegantní, sošné a originální. Nejenže strhávají pozornost... | foto: Archiv

Sofya Samareva představila dvě nové kolekce v zahraničí. Designérka pokračuje v aktualizaci tradičního kloboučnického řemesla, kterou nastartovala již během studia na UMPRUM.

Kolekce klobouků pro sezónu FW17 vznikla díky tvůrčí souhře Sofye Samarevy a malajsijského návrháře Mota Gua. Designéři ji společně uvedli na pánském týdnu módy v milánském Armani Teatro, příjemně překvapeni osobním setkáním s Giorgiem Armanim. 

„Moto Guo mě oslovil v létě. O mé tvorbě se dozvěděl tak, že v pařížských ulicích potkal někoho s mým kloboukem na hlavě. Řekl mi, že je má práce tak svéhlavá jako ta jeho.  Tak jsme se rozhodli následující kolekci na FW17 vytvořit společně. U Mota mě zaujala zábavná a pozitivní energie, která prostupuje jeho práci. Skvěle jsme si rozuměli a během tří měsíců jsem vytvořila kolekci, která seděla k jeho oděvům... Měla jsem dokonce to štěstí se po přehlídce setkat se samotným Giorgiem Armanim, kterého rozveselil točící se propeller na klobouku,“ popisuje designérskou kooperaci Samareva. 

Právě svéhlavost a rebelství malého dospívajícího chlapce či dívky se pro designéry staly hlavním inspiračním podnětem. Bezprostřední nadšení pro vše dobrodružné i nepředvídatelná dětská zvídavost a vynalézavost se odráží ve třech modelech pokrývek hlavy z klasického kloboučnického materiálu, králičí plsti. 

O dva měsíce později designérka obhajovala svou kolekci SS18 ve finále soutěže 32. ročníku mezinárodně prestižního festivalu Festival International de Mode et de Photographie v Hyères. 

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz