Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České návrhářky chystají vintage kolekci rychlesvlékacích šatů

Design

  7:14
Dress for Love je název speciální kolekce, kterou chystají české návrhářky. Jejím základem má být vintage móda, přičemž předností bude její lehkost a flirt. Šaty by měly symbolicky sloužit ke smyslným schůzkám s milencem.

Dress for Love je název speciální kolekce, kterou chystají české návrhářky. Jejím základem má být vintage móda, přičemž předností bude její lehkost a flirt. Šaty by se měly dokazovat ke smyslným schůzkám s milencem. foto: Prague Vintage Fair

„Vizuální i myšlenkovou oporu pro toto spojení našla se svými spolupracovníky ve filmu Kuchař zloděj, jeho žena a její milenec britského režiséra Petera Greenawaye, kde luxusní šaty hrají roli symbolu osvobození ženy týrané vlastním manželem. Kostýmy k filmu navrhl Jean Paul Gaultier, jehož modely se staly inspiračním zdrojem pro jmenované české návrhářky,“ vysvětlila organizátorka akce Tereza Schmoranz s tím, že název má v anglickém jazyce dva významy – význam „šaty pro lásku“ vyjadřuje účel šatů navržených speciálně pro krátké schůzky s milencem, zatímco význam „oblékněte se z lásky!“ vybízí, abyste koupí exkluzivních modelů podpořili naději týraných žen na život mimo ohrožení.

Dress for Love je název speciální kolekce, kterou chystají české návrhářky. Jejím základem má být vintage móda, přičemž předností bude její lehkost a flirt. Šaty by se měly dokazovat ke smyslným schůzkám s milencem.

Kolekci připraví Helena Fejková, Ivana Follová, Zuzana Kubíčková, Daniela Pešková, Mirka Talavašková, Tereza Vu, Lada Vyvialová, Veronika Bijok a Zuzana Veselá.

„K vintage módě mám nesmírně kladný vztah, kvalitní móda a dobře zvolený model svými léty, příběhem a zpracováním časem získává na kvalitě a pomáhá nám k nezaměnitelné osobitosti, což spoustě současného oblečení chybí,“ říká Zuzana Kubíčková.

Dress for Love je název speciální kolekce, kterou chystají české návrhářky. Jejím základem má být vintage móda, přičemž předností bude její lehkost a flirt. Šaty by se měly dokazovat ke smyslným schůzkám s milencem.

A na co konkrétně se můžete těšit? Zuzana Kubíčková slibuje šaty lehoučké jako vánek, které nebude chtít jejich nositelka svléknout a ani to prý nebude potřeba. Ivana Follová přizvala ke spolupráci své dva stážisty a společně vytvoří tři fáze jednoho modelu. „Vznikne jakási etuda o třech modelkách, třech vrstvách, o vášni, touze, strachu a úkrytu…“ 

Zuzana Veselá zdůrazní klasický prvek v nové siluetě, Lada Vyvialová chce pracovat s momentem překvapení a rozporuplnosti. Veronika Bijok si klade za cíl odhalit křehkou, něžnou a romantickou duši ženy, která se skrývá v odvážné a silné slupce. 

Slavnostní přehlídka kolekce i veřejná dražba proběhne 26. 9. 2015 od 18 hodin v rámci Prague Vintage Fair na Novoměstské radnici v Praze. Výtěžek z prodeje kolekce poputuje neziskové organizaci ROSA.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat