Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští designéři z Lasvit ohromili Hongkong

Design

  7:00
České sklo se v té nejlepší formě představilo v Hongkongu. Lasvit pro nejvyšší hotel světa Ritz - Carlton vytvořil šest velkorozměrných svítidel, které nyní zdobí jak bary hotelu, tak například významný společenský sál.

Práce sklářů z Lasvit v přepychovém hotelu Ritz-Carlton v Hongkongu foto: LASVIT

Ritz - Carlton Hongkong je jedním z nejluxusnějších hotelů na světě, sídlí mezi 102. a 118. patrem Mezinárodního komerčního centra (ICC) v Kowloonu, díky čemuž se stal nejvýše položeným hotelem na světě. Své služby nabízí od března tohoto roku, čeští designéři svou tvorbu instalovali v červnu.

Hlavními autorkami svítidel jsou Katarína Kudějová Fulínová a Táňa Dvořáková. "Snažila jsem se vytvořit světelné plastiky, které budou plné dynamiky a pohybu, a zároveň umocní dojem luxusu, který Ritz-Carlton představuje," popisuje svůj přístup Kudějová Fulínová.

Při realizaci pak Lasvit spolupracoval například s proslulým japonským designérským Spin Studiem nebo neméně slavnou formací LTW design ze Singapuru.

LASVIT

Název Lasvit vznikl spojením slov láska a svit, společnost se s pomocí mladých a talentovaných designérů snaží zachovat tradici českého sklářství. Svítidla, skleněné instalace a doplňky jsou vyrobené hlavně z foukaného skla a z křišťálu. Práce Lasvitu byla mnohokrát oceněna a najdeme ji po celém světě od Londýna, Los Angeles až po Dubaj.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat