6. ledna 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Cestování i příběh vlněných ponožek. 5 NEJ návrhářky Ivy Burkertové

Portugalsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Portugalsko | foto: Milano Formánek

Městečko, kde vám ušijí boty do druhého dne, a móda, ve které se kloubí funkce, styl i udržitelnost. Talentovaná návrhářka Iva Burkertová stojící za značkou ODIVI doporučuje Vietnam, Portugalsko i módu na zimu.

IVA BURKERTOVÁ

Iva Burkertová je ODIVI. Značku založila už při studiích v roce 2009, a pravidelně přichází s dámskými kolekcemi příjemně balancujícími na hraně elegance a ležérnosti. Nejnovější tvorbu s úspěchem představila na podzim v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu, její netradičně, přesto velmi slušivě střižené kabáty se staly přes noc doslova hitem. Ivu kromě originálních střihů charakterizuje i udržitelný přístup k módní tvorbě a v neposlední řadě lehká nadsázka a ironie, třeba v nejnovější zimní kolekci kromě kabátů představila také plavky. Iva Burkertová čerpá inspiraci všude kolem sebe, nicméně bezedným zdrojem nápadů se pro ni stalo cestování. Ve svých 5 NEJ, které doplnila krásnými fotkami svého životního i profesního partnera Milana Formánka, doporučuje místa pro všechna roční období a protože snad brzo začne zima, nezapomněla ani na vlněnou a nepromokavou, přesto stylovou módu.

Iva Burkertová

Iva Burkertová

1.NEJ

Island v létě. Slunce o půlnoci, non stop cestování, každých 50 km absolutně jiná příroda, termální jezírka, osobitý styl designerů v Reykjavíku, vintage vášeň stejně velká jakou mám já.

Island v létě

Island v létě

2.NEJ

Portugalsko mimo sezonu. Opuštěné pláže, portské víno, oceán a týden v jedněch šatech.

Portugalsko

Portugalsko

3.NEJ

VIetnam kdykoliv. Pho, Pho, Bun cha, příroda, zase Pho a Hoi An, přímořské městečko plné malých krejčovství a obuvníků. Tam vám na každém rohu do druhého dne ušijí na cokoliv si vzpomenete nebo vytvoří boty na míru dle vašich představ.

Vietnam

Vietnam

4.NEJ

Ať už na hory, k oceánu nebo do města. Kvalitní a funkční materiály s jistotou jejich původu. Merino vlna, bambus či softshell. Například firma Icebreaker vám umožní si podle kódu na vašem oblečení nalézt i farmu a ovečku na Novém Zélandu, ze které vlna pochází.

Icebreaker

Icebreaker

5.NEJ

Styl, funkce a udržitelnost. Perfektním příkladem jsou kolekce britského návrháře Christophera Raebourna, ve kterých by mi bylo potěšením cestovat, a to nejen kvůli jejich vzhledu a funkci, ale také díky příběhům, které za každou kolekcí jsou a díky udržitelnému smýšlení jejich tvůrce.

terTereza Houdková

Najdete na Lidovky.cz