Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co koupit pod stromeček mužům? Tipy na designové vánoční dárky poprvé

Design

  6:00
Zdálo by se, že se dárky vybírají lépe ženám - všude se nabízí mnoho šperků, kabátů i kabelek, čeští designéři však ve své tvorbě nezapomínají ani na pány. A nabídka je opravdu široká, od dřevěného motýlka po kávové mýdlo.

Page Five foto: Page Five

Pokud byste pánům rádi darovali nějaký nový přírůstek do šatníku, doporučujeme vybírat z kolekcí českých návrhářů. Sistersconspiracy a Fiorina Fury sází na mnohaletou zkušenost, rafinované střihy, kvalitní provedení a co možná nejkvalitnější materiál. Určitě nic nezkazíte také košilí, místo bílé klasiky můžete tentokrát zkusit americký fotbal nebo motorky v podání Kristýny K. Návrhářka samozřejmě nezapomíná ani na minimalisty, jednobarevné košile s originálními detaily v její nabídce naleznete také. A do třetice mladá značka Pattern, tedy kalhoty, košile, mikiny i saka. A pokud byste rádi pořídili doplňek, můžeme doporučit motýlky BeWooden, ty totiž vydrží snad úplně všechno, a to doslova, vyrobené jsou totiž ze dřeva, nebo precizní a nadčasové produkty dnes už téměř legendární značky Playbag.

Aleš Loch a Plabag Sherpa

Mnoho mužů rádo vaří, stejně jako designér a úřadující Talent roku Daniel Gonzalez. Jeho kolekce litinových hrnců Jumbo pro slévárnu Stará Huť byla na festivalu designSUPERMARKET horkým zboží a určitě potěší každého fanouška gastronomie. Hrnce se vyrábí tradiční technologií, každý kus se odlévá do pískové formy, co hrnec, to originál. Navíc litina vydrží po generace. "Něco na jídlo nebo do kuchyně" pak určitě seženete i v nabídce Hidden Factory, Najs, De-Sign.cz nebo studia VJEM. To kromě porcelánové geometrické kolekce letos představilo i stolky a prkénka s velmi důmyslnými detaily.

Porcelánové hrnky studia NAJS.

Pány jistě potěší i produkty spojené s kreativní skupinou OKOLO a jejich projekty - speciální pivo, otvíráky, minimalistické plakáty i doplňky pro cyklisty - světlo Bookman nebo speciální edice triček.

Pokud hledáte spíše drobnost, nezoufejte, v nabídce je toho dost. Co třeba kávová mýdla Soap Heleny Heinz pro kavárnu I Need Coffee (,která mimochodem v neděli pořádá zajímavé setkání Jakuba Berdycha, Jan Jaroše a studia NANOVO), nebo bambusové kartáčky Yumaki? Pár vkusných manžetových knoflíčků se hodí také, když jsou navíc vyrobené z odpadu jako ty značky Trash Made, spojí se příjemné s užitečným.

Kolekce mýdel Soap ZEN

Pro všechny milovníky technologií je tu pak kolekce váz Martina Žampacha, které jsou vyrobené technologií 3D tisku. Martin už téměř rok pracuje na designu 3D tiskárny jako takové, proto si můžete být jisti, že jeho vázy nejsou jen nějakým pokusem, ale kvalitním, precizně vyrobeným produktem.

A čtení nakonec. Knihy, časopisy, plakáty, komiksy, to vše nejen z dílen českých grafiků a spisovatelů pak nabízí jedinečná sbírka pražského knihkupectví Page Five.

NEZAPOMEŇTE, ŽE..

...až do neděle se koná UMPRUM SHOP, tedy prodejní výstava studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde najdete jedinečné originály a svěží tvorbu mladých designérů. Kromě módy a šperků zde narazíte třeba na skleněné zlaté půllitry Lukáše Houdka nebo obaly na notebooky Ondřeje Kinského. ...určitě pořídíte ve společném obchodě DENIMHEADS & QUBUS, kde narazíte třeba na novou, dřevem inspirovanou kolekci Jakuba Berdycha, starší kolekce studia Qubus i legendární pánskou módu z Japonska, která Denimheads proslavila. V tomto obchodě si většinou přijdou na své hlavně pánové, do soboty zde však probíhá speciální Pop Up, na kterém si určitě vyberou i dámy.

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...