Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Dánský návrhář ukáže v Praze nábytek inspirovaný zvraty v lásce

Sedačka z kolekce Heartbreaker | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedačka z kolekce Heartbreaker | foto: Facebook

PRAHA Kolekci sedaček Heartbreaker, jejichž područky připomínají srdce zlomené na poloviny, ukáže na pražském Designbloku jeden z jeho hlavních hostů, dánský návrhář Johannes Torpe. Sám sebe označuje jako designového aktivistu, v oblasti průmyslového, světelného a grafického designu je samouk.

O své tvorbě a spolupráci se světovými značkami na Designbloku, který se koná na Výstavišti, promluví na čtvrteční přednášce.

Designblok v Průmyslovém paláci a v Lapidáriu se pro návštěvníky otevře ve čtvrtek pro veřejnost a potrvá do pondělí. Nabídne expozice 348 tvůrců či značek, jeho téma je letos budoucnost a pořadatelé uvádějí, že se více než dříve chtěli zaměřit na to, jak může design pomáhat v budoucnu lepšímu životu.

„Z mé dílny uvidíte návrh židle a pohovky a za oběma těmi kusy nábytku je zajímavý příběh. Je to příběh, se kterým se všichni dokážeme ztotožnit, protože oba návrhy souvisejí s láskou,“ řekl novinářům. Židle podle něj znázorňuje svatební prsten a pohovka zlomené srdce, což jsou stavy, které už asi všichni zažili. Posadit se na ně lidé mohou v části Průmyslového paláce nazvané Superstudio, která se věnuje spíše zavedeným známým značkám a zahraničním tvůrcům.

Dánský návrhář ukáže v Praze nábytek inspirovaný zvraty v lásce

Smrt pracovnímu stolu

Dalším zahraničním hostem, na kterého dnes pořadatelé na tiskové konferenci upozornili, je britský designér Jay Osgerby ze studia Barber & Osgerby, který přijede uvést českou premiéru modulárního systému SoftWork značky Vitra. Jeho studio navrhovalo třeba pochodeň pro olympiádu v Londýně a vyhlásilo smrt pracovnímu stolu, řekla za pořadatele Designbloku Jana Zielinski.

Designérka Lucie Koldová

Instalaci zaměřenou na pohled do budoucnosti lidské práce a podoby pracovních prostor navrhla Lucie Koldová, umístěna je v centrální části paláce. V druhém křídle se nachází Openstudio, které přiláká spíše ty, kdo mají rádi české designéry a nezávislou tvorbu bez komerčního výrobce. Na místě je zastoupena škála produktů od porcelánových objektů a váz, nábytku, doplňků a svítidel až po ptačí budky, oděvy, boty a šperky, které si lze rovnou zakoupit. Představí se tam i výběr nejlepších evropských diplomových prací.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Medojed- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Medojed- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Medojed- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...