Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

DesignGuide na víkend: Prahou s Janou Zielinski

Design

  7:00
S novým měsícem přinášíme novou podrubriku. Od dnešního pátku vám zajímavé osobnosti převážně české designové scény doporučí, kam se o následujících víkendech vyplatí cestovat. A protože seriál vzniká ve spolupráci se serverem DesignGuide, prvních tipů se ujme kurátorka, spoluzakladatelka serveru a ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Jana Zielinski a Jiří Macek foto: Kristina Hrabětová

"Doporučuji navštívit výstavu Karel Malich v Jízdárně Pražského hradu a k tomu si koupit knihu milostné poezie Odvážné srdce píše vzletným štětcem, kterou Karel Malich ilustroval (prodává galerie Zdeněk Sklenář), opravdu velký duchovní zážitek spojený s otevřením okna do vesmíru. "Jinovatka poletuje zvábená pachem lidského nitra. A jinovatka mi dopadá na srdce".

Dlouhý prostor Jízdárny přechází ze tmy do světla a zdánlivě vrcholí rozměrnou plastikou puklého kruhu...

Nebo doporučuji výstavu Ceny Czech Grand Design: Nominace 2012, která ukazuje výběr Akademie designu České republiky a nejlepší počiny v oblasti českého designu za rok 2012, lze to krásně spojit s dětmi a návštěvou Národního technického muzea, vše je za jedno vstupné.

206 NEJ prací českého designu můžete shlídnout v Národním technickém muzeu.

Na dlouhé víkendové zimní večery doporučuji knihu František Frank Frantík Francois Kupka v designu Anymade studia, dostala jsem ji teď k narozeninám a naprosto mě nadchla. A film Anna Karenina, kdo ještě neviděl, fantastická výprava, divadlo v kině, nádhera..."

Výstava Františka Kupky v Salmovském paláci na Hradčanech

DesignGuide na víkend

Od 1. března 2013 se v nepravidelném seriálu vybraný český designér promění v průvodce a čtenářům doporučí zajímavé akce v prostředí, které je mu blízké. Nový seriál vzniká ve spolupráci se serverem DesignGuide.cz, který vytrvale představuje ty nejzajímavější produkty, které vznikají na české scéně.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat