21. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Design ve studentském podání? Nová učebnice i šperk pro nevidomé

Nominované práce v sídle mmcité | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nominované práce v sídle mmcité | foto: Národní cena za studentský design

Studenti designu i letos předvedli, že mají hlavy plné nápadů a originálních konceptů. Kdo z nich si odnese Národní cenu za studentský design se dozvíme až v listopadu, už nyní se však výjimečnými produkty můžeme pokochat. Navíc v nádherném prostředí sídla mmcité.

Letos Design Cabinet připravil už 23. ročník Národní ceny za studentský design, do kterého bylo přihlášeno 217 prací studentů českých, slovenských, německých a kanadských škol. Odborná porota nakonec vybrala těch 97 nejlepších, které jsou od minulého čtvrtka nainstalovány v jedinečném prostředí sídla firmy mmcité v Bílovicích (recenzi tohoto prostoru od Adama Gebriana si můžete přečíst ZDE). V Praze se nominované práce představí od 4. listopadu (v Galerii Era svět na Jungmannově náměstí) a o vítězích se rozhodne tradičně 11. listopadu 2013 v divadle DISK.

PŘEČTĚTE SI ONLINE ROHZOVOR S ELIŠKOU KUCHTOVOU, LOŇSKOU VÍTĚZKOU NÁRODNÍ CENY ZA STUDENTSKÝ DESIGN

Eliška Kuchtová s botami Simply for Simple

Eliška Kuchtová s botami Simply for Simple

Kromě hlavní ceny přidělí Design Cabinete 5 vybraným produktům nálepku Excelentní studentský design a 15 designérů bude oceněno také v kategorii Dobrý studentský design. Všichni vítězové si pak odnesou finanční poukázky, dárkové předměty partnerů nebo třeba výlet na milánský týden designu. Jednou z kategorií je i cena veřejnosti, ve které může rozhodnout i vás hlas, podpořit svého favorita můžete zde

„Usilujeme o propagaci dobrého designu a podporu nastupující designérské generace a snažíme se prostřednictvím médií i dalšími cestami mladé designéry představit odborné i laické veřejnosti. Ukazuje se, že tato aktivita má výsledky a ti, kteří jsou v soutěži oceněni, nacházejí pracovní příležitosti a zakázky - a někteří z nich našli dobré uplatnění i v zahraničí,“ uvedla ředitelka Design cabinetu Lenka Žižková a současné úspěchy vítězů minulých ročníků (Eliška Kuchtová, Jan Kloss, Anna Marešová, Jan Čtvrtník, Roman Vrtiška...) její slova pouze potvrzují.


NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?