28. října 2017 6:31 Lidovky.cz > Relax > Design

Designblok představuje 61 návrhářů a šperkařů. Hlavní hvězdou je Yana Chervinska

Diploma Selection - Evgenija Dolgopolova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diploma Selection - Evgenija Dolgopolova | foto: designblok

Designblok každoročně patří také módě. Letošní ročník představuje celkem 61 módních návrhářů, značek, designérů šperku a módních doplňků. Na přehlídkovém mole Garden Stage se odehraje 17 módních přehlídek, ve výstavách se představí celkem 46 tvůrců. Designblok začíná už ve čtvrtek 26. října 2017.

Přehlídkové molo bude patří nastupujícím módním designérům z Evropy. V prostoru Garden Stage se představí patnáctka finalistů módní části soutěže Diploma Selection. Českou republiku bude reprezentovat například Lenka Vacková, která uvede kolekci z recyklovaných látek, fantaskní kolekci Une grande star d’un petit cirque představí finalista soutěže Lichting, Simeon Schampers, Teun Seuren uvede kolekci Vlaštovky a Rachael Cheong modely z mírně zastrašující kolekce Víme, co skrýváš. 

Prostor na runwayi právem patří také loňské vítězce Diploma Selection Jorieke Tenbergen, která představí kompaktní kolekci inspirovanou hornickým průmyslem v Porúří.

Vrcholem módní části bude přehlídka ukrajinské módní návrhářky Yany Chervinske společně s úřadující designérkou šperku roku cen Czech Grand Design Markétou Kratochvílovou. Chervinska uvede kolekci AMA, která odráží a konfrontuje každodenní ukrajinskou realitu. Vzhled je dekonstruován a transformován, oděvy jsou reinterpretovány v nových kombinacích. Z vesty vzniká korzet, z rybářské sítě oděv.

Yana Chervinska

Na módu a šperk se mohou těšit návštěvníci také v prodejní výstavě v Openstudiu. Úřadující módní designér roku Miro Sabo představí v premiéře pod značkou A.Lab balzámy inspirované posvátnými dary, luxusní mýdla a nadčasové oděvy. Monika Drápalová představí emocionální kolekci Poems, vzniklou ve spolupráci s fotografkou Karin Zadrick. Hana Zárubová poprvé uvede kolekci adaptující oděv v různých prostředích a Milina Havrlantová pod značkou Milimu vystaví kožené doplňky.

Lidovky.cz

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz