25. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Jeďte do Brna! Na Qubus, miniblešák i architekturu

Leporelo+ a výstava Qubus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Leporelo+ a výstava Qubus | foto: Mojmír Bureš

PRAHA/BRNO Práci studia Qubus zná snad i člověk, který o designu nikdy neslyšel. Porcelánové holínky, ironie, nadsázka, vtip. Pokud chcete vidět víc, určitě se v následujících dnech vydejte do Brna. Qubus vystavuje v Leporelu+ a jeho manažerka Olga Vrbíková pro Lidovky.cz vybrala i zajímavé akce v okolí.

Leporelo+ v Domě umění města Brna nabízí průřez všemi kolekcemi Qubus od roku 2002 až po současnost. Porcelánové holínky Waterproof, kukačka Digi Clock, skleněné vázy Cross, Homemade, Bucket, světlo Light a další. Jediné, co na výstavě chybí, je kolekce pro festival Křehký, který se uskuteční příští víkend (podrobné informace vám přineseme v průběhu příštího týdne).

KAM V BRNĚ NA KÁVU?

Adam Gebrian a jeho architektonická recenze brněnských kaváren.

 Interiér bistra Franz přímo září pozitivní atmosférou. Výrazné barvy, krásná typografie, odhalené povrchy stěn, zavěšené lustry i svítící bar vytvářejí harmonický celek.

Bistro Franz.

Designshop s názvem Qubus otevřel Jakub Berdych v roce 2002 s myšlenkou vytvořit nestandardní místo, prezentující především současný český a konceptuální design světových jmen a značek. Ve stejném roce pak společně s Maximem Velčovským založili Qubus Design studio. Dnes pod touto značkou vzniká celá řada prací, ucelených kolekcí a produktů, ale i realizace v oblasti interiéru, architektury a grafického designu. Studio je kromě České republiky velmi úspěšné i za hranicemi, Qubus seženete například v Japonsku, USA, Brazílii a na mnoha místech Evropy.

Brněnskou výstavu máte možnost navštívit až do 3.6.2012, úterý - pátek 10 - 18. Designshop, restauraci a kavárnu Leporelo+ najdete na Malinovském náměstí v Domě umění. A když už budete v Brně, připravila pro vás managerka konceptu Leporelo+ Olga Vrbíková seznam akcí, které byste si v následujících dnech rozhodně neměli nechat ujít.


KAM V BRNĚ? INSPIRUJTE SE TIPY OLGY VRBÍKOVÉ

Olga Vrbíková

Olga Vrbíková


30. června 2012 - Vernisáž výstavy Slet Sokolských Plakátů v Domě umění města Brna. Výstava se koná k letošnímu 150. výročí založení Sokola a vůbec poprvé bude k vidění komplexní soubor výtvarné a grafické tvorby k všesokolským sletům z let 1901-1948 od předních českých výtvarných umělců, jakými byli Mikoláš Aleš, Jakub Obrovský, Alfons Mucha, Max Švabinský nebo Karel Svolinský. Výstava potrvá do 23.6.2012.


1. června 2012 - Vernisáž Křehkého Mikulova. Již druhý ročník unikátního art designového festivalu za účast českých studií Qubus, Piršč, Křehký a například pařížské Galerie S.Bensimon.


2. června 2012 - Miniblešák v Leporelo+ nabídne knihy, hudbu, ale i módu a doplňky do bytu.

2. června 2012 - Pouliční festival Ghetto fest plný hudby, performancí a tance.


3. června 2012 - Leporelo+ zve všechny děti starší tří let na  experimentální dětský workshop vedený Martinou Kocmanovou.

3. června 2012 - Moravská galerie pořádá zájezd do Brtnice na vernisáž výstavy Stanislava Kolíbal: Plocha, linie, prostor. Odjezd z Brna v 9:00, návrat v 16:00.


7. června 2012 - Premiéra tanečního projektu Médea v brněnském HaDivadle.


do 8. června 2012 - 4AM Galerie architektury pořádá výstavu Architektura fikce a nabízí mnoho zajímavých doprovodných programu včetně workshopu videomappingu apod.

do 10. června 2012 - Fanoušci komiksů by si měli zapamatovat Restauraci u Průmyslovky, kde se bude koná výstava Vitrínky a výlohy projektu KOMIXXX - 3x jiné pojetí současného komiksu.


Najdete na Lidovky.cz