14. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Šperky z křídy i hybridní Škodovka. To nejlepší z VŠUP najdete v Doxu

Na výstavě nebude chybět ani typografie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na výstavě nebude chybět ani typografie | foto: VŠUP

PRAHA Maxim Velčovský a Tereza Brunthausová vybrali třicet projektů, které je v uplynulém školním roce na pražské VŠUP nějakým způsobem zaujali, a vystavili je v Doxu. "Výstava 2012" je tak unikátní přehlídkou, která slibuje nečekaná řešení, čistotu provedení a v neposlední řadě nadsázku a vtip.


„Přehlídka reflektuje pestrou paletu otevřené školní základny, v jejímž rámci má nadání studentů opravdu volné pole působnosti a často přináší nejedno překvapivé řešení zadaného úkolu a přesahy z jednoho oboru do druhého,“ přibližuje koncept kurátorka výstavy Tereza Bruthansová.


Nápojový porcelánový servis Eleny Gergové vystavěný z klasické formy hotelového šálku

Nápojový porcelánový servis Eleny Gergové vystavěný z klasické formy hotelového šálku

Pavla Podsedníková a její futuristické boty

Pavla Podsedníková a její futuristické boty


V Doxu na vás čekají třeba horolezecké cepíny, futuristické boty, písmo inspirované náhrobními nápisy, kniha o českém grafickém designu, prototyp malého hybridního vozu pro Škodu i šperky z křídy. Instalaci vytvořil spolukurátor výstavy a vedoucí Ateliéru porcelánu a keramiky Maxim Velčovský. 


Výstava v Centru současného umění Dox (Poupětova 1) začíná ve středu 17.10.2012 a potrvá do 9.11.2012. A když si pospíšíte (do 28.10.), stihnete i výstavu Existence, která představuje práci manželského designérského dua LLEV (Eva a Marcel Mochalovi).


terTereza Houdková

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?