Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy CZECHDESIGN: Za módou k línému oku nebo na cyklojízdu

Design

  6:04
PRAHA - Dubnové tipy CZECHDESIGN přináší varianty pro různé typy milovníků designu či přímo pro designéry. Někdo design rád nosí, někdo si ho rád prohlíží nebo je jím obklopen a někdo design realizuje. Věříme, že si z těchto tipů vyberou všichni a vyhovíme všem dubnovým rozmarům.

Sousedskou slavnost Zažít město jinak 2012 odstartovala na Václavském náměstí Velká podzimní cyklojízda. Podle odhadů se jí zúčastnilo okolo čtyř tisíc lidí. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Lazy Eye

První tip zajisté osloví paní a dívky, které se rády cítí a oblékají žensky a nebojí se vsadit na šaty podtrhující jejich půvab. Módní značka Lazy Eye otevírá svůj nový, větší a prosluněný budoár s výkladní skříní na pražských Vinohradech. Ocitnete se v něm zpátky v 50. letech v námořnickém stylu, obklopeny krásnými společenskými, vycházkovými šaty a dívčími uniformami nebo sportovními úbory a overaly na opalování z nové Lazy kolekce jako stvořené pro letní pohodu. Více zde. 

Plakát k festivalu ilustrace Lustr

Pro zájemce o ilustraci nebo zvědavce, kteří by rádi nahlédli kreslířům pod pokličku, tu máme pozvánku na první česko-slovenský festival ilustrace LUSTR. Na konci měsíce zakotví ve spletitých prostorách bývalého podniku Microna, dnes galerie Art Salon S,  v pražských Modřanech. Festival představí ilustraci jako svébytné umělecké vyjádření vzdálené pouhé doprovodné „ilustraci“ k  textu. Během třídenního festivalu jsou připraveny přednášky, dílny, výstava, kavárna nebo pop up obchod-knihkupectví skupiny PageFive, hlavního organizátora akce. Více zde.

Mléčná pěna hustě zasypaná skořicí. To není úplně správně.

 Většinou v našich tipech myslíme na ty, co holdují vybrané kávě a kavárnám. A nejinak tomu je i v dubnu. Kafe Karlín se stalo za pár měsíců své existence žádaným útočištěm v každodenním shonu. Najdete zde usměvavou obsluhu, čerstvě upraženou kávu a příjemný design, prostě kavárnu s velkým K, které má i ve svém logu. Více zde.

 

Papelote

Pokud si rádi pochutnáte nejen na kávě, ale i kvalitním grafickém designu, pořiďte si první letošní číslo časopisu Font. Více zde. Jeho tématem je vizuální stránka a typografická úroveň propagačních materiálů pražských kaváren. Je aktuální až do 25. dubna, kdy vychází druhé letošní číslo, zaměřené na obchodní centra. Pro časopis Font si můžete zajít k nám do kanceláře CZECHDESIGN ve Vojtěšské ulici. Při té příležitosti nahlédněte i do Galerie/CZD, kde od 16. dubna prezentujeme projekt papírnictví papelote o fenoménu klasické korespondence „PAPELOTE: Carta“. Více zde.

Paličkovaná krajka

 Máte rádi tradiční řemeslo, um jeho autorů a tradiční hodnoty, které v sobě uchovává? Střední a vyšší odborná škola uměleckých řemesel v Praze ukrývá ve svých útrobách Galerii Emilie Paličkové. Od 9. dubna zde bude prezentována Paličkovaná krajka M. Králíkové, M. Šustrové a J. Langové. Tyto dámy se věnují paličkované krajce jako výtvarnice a lektorky. Pocházejí a pracují v tradiční krajkářské oblasti Vamberka, kde se tento rok koná VII. ročník Bienále české krajky. Více zde. 

Sousedskou slavnost Zažít město jinak 2012 odstartovala na Václavském náměstí Velká podzimní cyklojízda. Podle odhadů se jí zúčastnilo okolo čtyř tisíc lidí.

A nakonec něco pro nadšené sportovce-milovníky designu. Všechna výše zmíněná místa můžete objet na kole a vytrénovaní se pak přidat k tradiční Velké jarní cyklojízdě, pořádané 26. dubna v pražských ulicích. Je to nejenom oslava života bez motorových vozidel, ale také přehlídka roztodivných bicyklů, kde můžete naleznout inspiraci pro vylepšení právě toho svého. Více zde.

Designové tipy od CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Nezisková organizace CZECHDESIGN

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

PRODEJ - byt 3+1 64 m2 na sídl. 1. máje v Rokytnici v Orlických horách
PRODEJ - byt 3+1 64 m2 na sídl. 1. máje v Rokytnici v Orlických horách

Sídliště 1. máje, Rokytnice v Orlických horách, okres Rychnov nad Kněžnou
2 600 000 Kč