3. května 2016 7:32 Lidovky.cz > Relax > Design

Dům vyrobený z kartonu je jednoduchý, útulný a sexy

Při pohledu na projekt domu Wikkelhouse se zdá téměř neuvěřitelné, že jeho... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při pohledu na projekt domu Wikkelhouse se zdá téměř neuvěřitelné, že jeho... | foto: http://wikkelhouse.com

Při pohledu na projekt domu Wikkelhouse se zdá téměř neuvěřitelné, že jeho základ tvoří karton. Nizozemští designéři přitom minimalistickému domu dali útulnost a maximální komfort na malém prostoru.

Wikkelhouse je v překladu něco jako „zabalený dům“, což odráží proces jeho stavby, respektive spíš výroby. Designéři na tom pracovali čtyři roky. Jejich technologie spočívá v tom, že dům, tvořící jedna velká místnost, je vyráběn jako celek. Obří stroj formuje zdivo a střechu právě z kartonového papíru.

Obří stroj omotává kolem rámu zdi a střechu. Kartonový papír oblepí rám celkem 42krát, čímž dostane dům pevné obrysy. V dalším procesu je základ objektu oblepen speciálním materiálem, který dodá domu voděodolnost. Jako poslední vrstvu užili designéři dřevěné desky, které dají objektu příjemný vzhled.

Při pohledu na projekt domu Wikkelhouse se zdá téměř neuvěřitelné, že jeho...
Při pohledu na projekt domu Wikkelhouse se zdá téměř neuvěřitelné, že jeho...

Výsledkem je modulární bydlení, které je připraveno vždy na míru jednotlivému klientovi. Dům lze snadno rozšířit přidám dalšího segmentu, který dům prodlouží do dálky. Instalován může být jak na pláži, tak v lese. Součástí interiéru je samozřejmě jak kuchyň, tak koupelna pro trvalé bydlení.

tohTomáš Holý

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.