Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Elegantní a zvlněná Manta. Lucie Koldová navrhla pro mmcité lavičku

Multifunkční lavička Manta pro mmcité vznikla jako netradiční prvek do veřejného venkovního prostoru. Za jejími křivkami stojí jedna z nejúspěšnějších českých designérek Lucie Koldová. foto: mmcité

Multifunkční lavička Manta pro mmcité vznikla jako netradiční prvek do veřejného venkovního prostoru. Za jejími křivkami stojí jedna z nejúspěšnějších českých designérek Lucie Koldová.
  6:56

Manta poutá pozornost jako krásný solitér i řešení pro kombinaci práce a odpočinku. Svým tvarem kopíruje pohyb imaginárních vln, ztělesňujících pracovní flow, tvar však zároveň poskytuje dostatečný komfort pro čtení knihy nebo vychutnání kávy. 

Multifunkční lavička Manta pro mmcité vznikla jako netradiční prvek do...
Multifunkční lavička Manta pro mmcité vznikla jako netradiční prvek do...

„Již u první skici jsem si přála navrhnout produkt, který bude všestranný a bude pružně reagovat na potřeby dnešní doby. Ráda kombinuji materiály a objevuji jejich možnosti, to mě přivedlo na myšlenku použít ohýbanou překližku také pro Mantu. Překližka jí velmi sluší a kovovou konstrukci celkově změkčuje, stává se z ní příjemné sezení v jakékoli prostředí,“ vysvětluje Koldová. 

Manta zaujala i odbornou veřejnost, svědčí o tom ocenění Red Dot Design Award 2020 a EDIDA – Elle Decoration Awards 2020 i vítězství Lucie Koldové v soutěži Czech Grand Design za rok 2019.

Lucie Koldová

Lucie Koldová je přední česká designérka působící v Praze. Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se v roce 2009 odstěhovala do Paříže, kde si záhy vybudovala mezinárodní klientelu. Ve svém čistém a charismatickém díle se zaměřuje především objekty ze skla, svítidla a nábytek; její portfolio tvoří předměty denní potřeby, poetické galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru. Po 4 letech v Paříži se vrátila do Prahy, kde založila studio.

Lucie Koldová pracuje s tradičními řemesly, kombinuje sklo, kov, dřevo nebo mramor a vytváří z nich skulpturální objekty. Čerpá z různých vlivů, inspirací a kultur. Snaží se jít na samou mez proporčních možností, propojuje koncept s důmyslnou jednoduchostí a smyslnou elegancí. Zkoumá možnosti materiálů, hraje si se světlem, jeho odrazem a průsvitností ploch či hmot. Je několikanásobnou vítězkou cen Czech Grand Design i EDIDA - Elle Decoration, sbírá ceny i v zahraničí, např. Red Dot Design Award, Archiproducts Design Award v Itálii nebo Design Plus v Německu. Kromě Manty vytvořila pro mmcité univerzální systém Urban Islands.

Vtip a osobitost. To jsou základní součásti receptu Lucie Koldové na úspěch.
Autor: