19. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Fanoušek chce bydlet jako Simpsonovi. Repliku domu staví u Moskvy

Taková normální rodinka. Seriál Simpsonovi slaví 25 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taková normální rodinka. Seriál Simpsonovi slaví 25 let. | foto: Reprofoto

MOSKVA Máte rádi americký televizní kreslený seriál Simpsonovi? Možná ano, ale určitě ne tolik, jako jeden ruský fanoušek. Ten oblíbený pořad o žluté rodině miluje natolik, že si nedaleko ruského hlavního města Moskvy nechává postavit přesnou repliku kultovního domu Simpsonových, napsal zpravodajský server news.com.au.

Pětatřicetiletý muž, jehož jméno zprávy neuvádějí a upřesňují jen, že pracuje jako „technický ředitel“, hodlá v novém domě trvale bydlet s manželkou a dítětem, jakmile bude dostavěný.

Informaci o vznikající stavbě neprozradil budoucí majitel, ale stavební firma Nanokarkas, kterou si najal, aby repliku domu číslo 742 v Evergreen Terrace postavila. Náklady jsou odhadovány na 5 milionů rublů (asi 1,85 milionu korun).

Návrháři zhlédli sto epizod seriálu

Ruský nadšenec ale není první, koho napadlo postavit repliku domu Simpsonových. V roce 1997 vznikla v USA přesná replika seriálového domu v rámci soutěže, kterou uspořádaly televizní stanice Fox a nápojová firma Pepsi.

Dům se čtyřmi ložnicemi a obytnou plochou 200 metrů čtverečních vznikl ve městě Henderson v Nevadě. Návrháři tehdy zhlédli více než 100 epizod seriálu, aby všechny detaily byly naprosto správné.

PSALI JSME:

Ovšem vítěz soutěže se rozhodl vzít si raději peněžní cenu namísto nově postaveného domu doplněného řadou „simpsonovských“ rekvizit včetně plechovek piva Duff v obývacím pokoji. A tak byla nakonec nemovitost zbavena všech prvků připomínajících rodinu Simpsonových a prodána jako docela obyčejný dům.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz