15. srpna 2012 20:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Hádky? Řešíme to kompromisem, říkají designéři z Newintage

Tým Newintage | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tým Newintage | foto: Newintage

PRAHA Zlínští studenti představili začátkem července produkty nové značky Newintage, kterou stihli vybudovat za týden. Na začátku se téměř neznali, po sedmi dnech tvořili sehraný tým. Nejdůležitějším prvkem je podle nich kompromis.

"Pro práci v týmu je důležitá především otevřená komunikace a schopnost kompromisu. Celkový koncept značky vznikal kolektivně v rámci brainstormingů. Při dalším rozvíjení značky se každý z nás soustředil na práci dle své specializace a výsledky pak konzultoval s ostatními kolegy," vysvětlily v on-line rozhovoru Lucie Zajíčková a Petra Krausová, které mají v Newintage "na starosti" vizuální komunikaci, resp. produktový design.

U krátkodobého studentského projektu to neskončilo

Značka vznikla začátkem léta a první veřejnou prezentaci měla v Galerii CZD, kde ji můžete shlédnout do poloviny září. Studenti se však nespokojili se statusem "studentský projekt" a značku plánují posouvat dále.  "Rádi bychom do budoucna v rozvíjení značky pokračovali a připravovali další kolekce. V průběhu workshopu měli naši návrháři nespočet různých nápadů, které stále čekají na svou realizaci. V neposlední řadě také vznikl silný tým, který se vzájemně doplňuje a podporuje. Byla by škoda v tom nepokračovat," ujistily studentky.

Kromě módy a šperků vzniklo i několik velmi vtipných a hravých produktů inspirovaných tematikou cest, například skříň či lampa pohrávají si s kufrem. A zřejmě nezůstane u konceptu: "V blízké budoucnosti budeme vyrábět první prototyp skříně."

Newintage Lookbook

Newintage Lookbook

Parta Newintage také chystá zajímavé akce pro veřejnost. Na nejbližší nás zve do Vojtěšské ulice a sídla neziskovky Czechdesign, kde se v září (14. - 16.9.) uskuteční Newintage bazar. "V rámci bazaru si budete moci koupit outfity několika známých osobností či si jen tak nechat od našich návrhářek poradit, jak vhodně kombinovat oblečení. Své kousky můžete k prodeji přinést i vy sami, sběrné dny budou probíhat ve dnech 23. - 24. 8. a 27. - 29. 8. ve večerních hodinách v Galerii/CZD," pozvaly studentky čtenáře. Novinky sledujete zde.

Jaké jsou jejich oblíbení designéři a mohou dělat design i oškliví lidé? Čtěte celý on-line rozhovor ZDE.

terTereza Houdková