16. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Hra a nápad aneb Jak obejít plakátové klišé podle Činčery a Klosse

Nový vizuální styl designSUPERMARKETu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový vizuální styl designSUPERMARKETu | foto: designSUPERMARKET

Festival designSUPERMARKET dostal nový grafický kabát. Na svědomí ho mají designéři Matěj Činčera s Janem Klossem a odborníci i laici jsou nadšení.

Zahraniční hvězdy

V rámci festivalu letos proběhne i několik zajímavých přednášek. Doporučujeme zajít na šarmantního italského designéra a teoretika Fulvia Ferrari a polskou osobnost světového významu Ewu Golebiowskou. Portréty teoretiků naleznte na webu festivalu.

Designéři velmi originálně zareagovali na klasické vizuální výstupy, které spoléhají na fotografie doplněné textem, výsledek však často bývá rozpačitý. Společně s grafikem Tomášem Procházkou postavili nový kabát designSUPERMARKETU na typografické hře: “Do čistého logotypu různým způsobem promítáme samotný obsah akce. Jednotlivá písmena jsou zhmotňována do takřka plastických kompozic díky opakování nejrůznějších motivů a obrazová a textová složka tak navzájem prorůstá jedna do druhé.“ Zjednodušeně řečeno – až na ulici spatříte plakát designSUPERMARKETU, přistupte blíže a uvidíte například to, jaké šperky Markéty Richterové si v Paláci Archa bude moct koupit, nebo jak vypadá nová váza od studia deFORM.

Nový vizuální styl designSUPERMARKETu

Nový vizuální styl designSUPERMARKETu

„Ozývají se nám designéři i pořadatelé spřátelených zahraničních akcí, že novému stylu tleskají. Doufám, že se bude líbit i všem návštěvníkům,“ reagovala na výsledek ředitelka festivalu Darina Zavadilová.


A odborníci souhlasí. „To je grafický design, který mám rád. Jednoduchý, živý s chytrým nápadem,“ dodal uznávaný designér a zakládající člen Unie grafického designu Filip Blažek. 


designSUPERMARKET

Šestý ročník oblíbeného prodejního festivalu se uskuteční v druhém patře Paláce Archa mezi 6. a 9. prosincem. Nabídne na 70 českých i zahraničních designérů, navíc bohatý doprovodný program, kavárnu i třeba koutek pro děti. Vstupenky začínají na 90 korunách pro všechny 4 dny.


terTereza Houdková
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA VZV

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 22 000 - 23 000 Kč