Byt si nese své původní originální loftové detaily (betonové překlady, šestimetrové stropy, vysoká okna, kovové prvky). Budova, ve které architekt bydlí, bývala továrnou, ve které se šily převážně klobouky. „Byt, který by měl charakter otevřeného industriálního loftu, jsem si vždy přál. Již od doby, co jsem se začal zajímat o architekturu a design. Koupí a kompletní rekonstrukcí bytu jsem si splnil sen,“ vysvětluje.
A jak řeší doplňky? „Neřeším, kupuji to, co se mi líbí. Spíše dbám na kvalitu než kvantitu. Preferuji spíše český design, ruční výrobu, a tím se zároveň snažím podporovat své kamarády a kolegy,“ říká Polišenský.
U popelnice ale poklady nesbírá. „Nejsem typ sběrače. Pokud by to nebyl starý gramofon, který bych přál. Myslím si, že pokud věc někdo odložil, tak již většinou naplnila svůj účel,“ usmívá se.
A pokračuje: „Nejraději mám asi kulatý kamenný jídelní stůl. Mám rád přírodní materiály, obzvlášť kameny. Líbí se mi jejich originální neopakovatelná struktura, odstín a fascinuje mě jejich stáří. Stůl je vyrobený na zakázku z kamene sequoia brown, který jsem si sám vybíral z mnoha kamenných bloků. Další zajímavý kousek kamene je deska za vanou z kamene African Fusion, který považuji za nejkrásnější prvek v bytě.“
David PolišenskýVystudoval design a tvorbu nábytku na Mendelově univerzitě v Brně. Pracuje od roku 2011 v STOPKA jako architekt/designer. S osobním přístupem rád tvoří originální interiéry, které vystihují životní styl jeho klienta. Zajímá se převáženě o industriální design, který se zároveň odráží i v jeho bydlení. Rád pracuje s kvalitními materiály a proto mezi jeho oblíbené a nejvíce používané značky v ateliéru STOPKA patří například Rimadesio, Minotti nebo Poliform. |