27. září 2018 6:20 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: Červený stůl z pavlače a skleněné vázy z bazaru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Podkrovní byt, obývací pokoj s africkou maskou, barokní sochou a changing... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podkrovní byt, obývací pokoj s africkou maskou, barokní sochou a changing... | foto: Archiv Šeligovi

Bára a Aleš Šeligovi nejraději tráví čas na své terase, kde v létě také přespávají. „Co máme v bytě nejraději se tak jednoznačně nedá říci,“ shoduje se kreativní manželská dvojice.

Aleš a Bára Šeligovi působí jako módní návrháři, designéři, výtvarníci, externí pedagogové, spolu založili také studio alešbáry. Za dobu svého působení získali pevné místo na české módní a designérské scéně. Vedle designu se zabývají také výtvarnou činností a scénografií. 

A co mají v bytě nejraději? „Červený stůl v jídelním koutě, nostalgie ze studií,“ říká Bára Šeligová. A dodává:  „Našli jsem ho na jednom dvorku pavlačáku v Liberci, ujali jsme se ho a vezli tramvají na kolej. Asi po půl roce jsme zjistili, že ve sklepních prostorech onoho domu je antik a stůl byl pravděpodobně nachystán na louhování a posléze na prodej, no nebylo by škoda tak krásné červené! To je moje oblíbená barva.“

„Já mám nejraději skleněné vázy z bazaru, z Květné, po babičce,“ říká Šeliga. 

Changing gallery dóza, autor P. Hlava
Aleš a Bára milují sklo jako hmotu, materiál. Aleš obzvláště  ve tvaru vázy

A kde se doma manželé nejlépe cítí? „V létě máme nejraději otevřený prostor terasy, kde se dá v horkých dnech také přespávat. V zimě je to obývací pokoj s velkou sedačkou a s hezkou pohádkou v televizi a celá rodina pohromadě,“ shodují se. 

STUDIO ALEŠBÁRY

Studio bylo založeno v roce 2001 a během své existence si vydobylo prestiž v českém i středoevropském kontextu oděvního designu. Tradice ateliéru sahá až do doby První republiky, na což designéři Aleš Šeliga a Bára Šeligová navazují a propojují se současnými tendencemi. Každý rok představí alešbáry jednu ucelenou módní kolekci.  

apeAlena Pecháčková
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz