11. října 2018 10:21 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: dětské obrazy, stoletá podlaha a toaletní skříňka po babičce

Dětský pokoj, obraz opět manžel, nábytek v dětském pokoji je převážně IKEA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dětský pokoj, obraz opět manžel, nábytek v dětském pokoji je převážně IKEA | foto: Archiv Lenky Mulabegovič

Nejraději tráví čas v kuchyni, která je spojená s jídelnou. Zde píše, kreslí, vaří, ale i si hraje s dětmi. „Skvěle se cítím v celém bytě, ale zahrada vede. Když sedím na zahradě téměř v centru Prahy, úplně zapomenu, že jsem ve městě a ne někde na venkově,“ říká módní návrhářka Lenka Mulabegovič.

„Můj nejoblíbenější kousek nábytku? To je jednoduché - to je velmi stará toaletní skříňka ze 40. let po babičce a všechny obrazy, fotky a grafiky co jsme za mnoho let nasbírali. Ať už známějších umělců či díla našich dětí,“ říká návrhářka. 

„Umělecká díla jsme buď dostali od samotných autorů, kteří jsou naši kamarádi nebo “vybártrovali“, usmívá se Lenka Mulabegovič. 

Zahrada, Jsme v domě skvělá parta přátel a trávíme tu mnoho společných...
Ložnice s balkónem, pléd Cockerel, obraz David Hanvald, umělecká díla dětí

Nejraději tráví čas v kuchyni, která je spojená s jídelnou. Zde píše, kreslí, vaří, ale i si hraje s dětmi. „Zde se všechno děje, pojítko rodiny. Společně tu jíme, mluvíme, hrajeme si, píšeme, kreslíme, vaříme. Voní to tu jídlem, domovem,“ říká. 

Skvěle se ale cítí v celém bytě, jak sama říká, i přesto má největší místo v srdci zahrada. „Když sedím na zahradě téměř v centru Prahy, úplně zapomenu, že jsem ve městě a ne někde na venkově,“ dodává návrhářka. 

Lenka Mulabegovič

Lenka Mulabegovič, módní designér vlastní značky “Mi fashion label”. Po vystudování UMPRUM v Praze jsem pracovala pro mnoho streetwearových velkých značek. Vše se vyrábělo ve velkém a převážně v Číně. Po letech práce a cestování jsme se s manželem rozhodli mít děti. Máme 2 chlapečky 5 a 7 let. Věděla jsem, že se do velkých firem už vrátit nechci a vrhla se na budování vlastní značky “Mi fashion label”, která má již přes 4 roky. Vyrábí se výhradně v ČR a materiály dovážíme z Itálie, belgie, L.A., Japonska. Manžel Amar Mulabegovič, multimediální tvůrce a spolumajitel studia Hyperbinary ( zabývající se světelnými instalacemi, videomappingem, projekcemi).

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz