6. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: hlavy zvířat z kůže a dřevěný stůl jako středobod bytu

Pohled do obývacího pokoje | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled do obývacího pokoje | foto:  František Vlček, MAFRA

ruze Svoje obydlí zachytil svým vlastním chytrým přístrojem, ale už z fotek, i když nebyly nejkvalitnější, bylo jasné, že Štěpán Růžička má ohromně zajímavý byt. Vydali jsme se proto za ním s fotografem a tady je výsledek.

„Mým nejoblíbenějším kouskem doma je stůl, který nám plní funkci odkladovou, jídelní, pracovní i výstavní,“ říká designér. 

Designér Štěpán Růžička
Růžička přiznává, že než věci, nejraději má doma pohodu a klid.

A doplňuje: „Deska stolu je stará řeznická deska, na které se bouralo maso. Našli jsme ho ve stodole. Nohy stolu jsou ze starého jídelního stolu, který měl původně umakartovou desku ve špatném stavu. Zkombinoval jsem to dohromady je z toho nejlepší kus nábytku.“

Přiznává, že než věci, nejraději má doma pohodu a klid. „Dívám se na parkety, strop, manželku a děti a je mi dobře,“ usmívá se Růžička. 

Nejčastěji byste ho našli doma, jak sedí u stolu. „Tam je mi příjemně, tam se si nějak našel místo.. Každý mě u něj najde,“ uzavírá. 

Designové zátiší

Štěpán růžička

Štěpán Růžička je oceňovaným českým designérem a hudebníkem. Studoval v prestižním ateliéru K.O.V. pod vedením Evy Eisler na pražské UMPRUM a absolvoval stáže v Řecku a New Yorku. Odbornou kritiku zaujala jeho kolekce broží nazvaná B-birds vyrobená z víček od zavařovacích lahví. Je jedním z členů hudebních skupin Republic of Two a Piano.

apeAlena Pecháčková

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz