13. prosince 2018 5:01 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: kočičí pokoj, zrcadlo z peří a vintage kousky

Kočičí gauč? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kočičí gauč? | foto: Archiv Barbory Ševčíkové

„Prostředí, ve kterém žijeme, zrcadlí nás samé,“ říká Barbora Ševčíková, která se živí jako interiérová designérka. Její byt je útulný a dokonce v něm má vedle hostinského pokoje také kočičí, ve kterém je především starý nábytek.

„Na svém bytě mám nejraději právě ten pocit opravdového domova. Miluji, když se tam vracím, vítají mě kočky, udělám si svůj oblíbený bílý čaj do designové konvičky, zapálím aromalampu a jen tak odpočívám, nebo si čtu,“  říká na úvod Ševčíková. 

„Mám ráda propojení moderny a vintage kousků. Najdete u mě od dekorací z Londýna, českých a zahraničních eshopů, tak věcí z blešáků a vlastnoručně vyrobených dekorací. Také kvůli mé lásce k eklektice jsem hostinský a kočicí pokoj zařídila low cost ze starého nábytku v tomto stylu,“ usmívá se. 

Asi nejlépe se podle svýých slov cítí v obýváku. „Je to takové otevřené a útulné setkávací místo. Navíc na něj navazuje terasa, kde také v létě trávíme hodně času,“ říká bytová designérka. 

Plechový noční stolek
Pohled do ložnice

S věcmi od popelnic problém nemá. Většinou jí hned probleskne hlavou, jak by kousek, který našla, nejlépe využila, renovovala a upravila k obrazu svému. 

Nejoblíbenější kousek nábytku nemá, prý se to u ní pořád mění. „Domov dotvářím, měním doplňky, vyrábím nové, člověk se vyvíjí a prostředí, ve kterém žijeme, nás zrcadlí. Ale zrovna teď je to patinovaná modrá skříňka na zlatých nožkách, kterou mi věnovala kamarádka při vyklízení půdy a já jí dala nový kabátek. A pak taky lampa a zrcadlo z peří, které jsem k ní vyrobila,“ uzavírá Ševčíková. 

Barbora Ševčíková v kočičím pokoji

Barbora Ševčíková

Pod značkou DOMOVna2 tvoří designérka a interiérová koučka Barbora Ševčíková. Zabývá se návrhy a realizacemi osobitých interiérů, koučinkem domova, tvorbou originálních dekorací a renovací nábytku. Na jejím blogu  nebo youtube můžete sledovat videonávody s nápady na proměny vašeho bydlení, postupy renovace nábytku, nebo dekorativní omítky a další DIY.

apeAlena Pecháčková
H. Krivanek Byt je hruza. :( 0:00 14.12.2018

Najdete na Lidovky.cz