Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
17. října 2019 13:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: masivní jídelní stůl a zahrada plná stromů

Postavili jsme ho na místě dřívějšího staršího domu se zachováním původních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Postavili jsme ho na místě dřívějšího staršího domu se zachováním původních... | foto: Martina Nevařilová

Návrhářka Martina Nevařilová bydlí v domě za Prahou. „Postavili jsme ho na místě dřívějšího staršího domu se zachováním původních rozměrů i umístění na pozemku. Díky tomu na pohled vypadá, jako by tu stál odjakživa. Pokud vstoupíte dovnitř, celý dům se vám otevře, je to vlastně loft ve dvou úrovních s přidruženými pokoji,“ říká.

Obývák
Okna do zahrady z koupelny

Nejlépe se podle svých slov cítí právě  v otevřeném obývacím prostoru s jídelním stolem, otevřenou kuchyní a podélným oknem do zahrady.„Miluji ranní slunce, které prostupuje ze zahrady do spodní části domu a potom, když odpolední paprsky z druhé strany prosvítí z horního patra až do přízemí. To světlo je životabudič. V našem domě je dobře v jakémkoli počasí, v létě se dům propojí se zahradou, v zimě nebo za deště je nejlíp u kamen. “ usmívá se návrhářka.

Poslední dobou ale už věci nehromadí, spíše se jich snaží zbavovat. „Za léta nakupování, shromažďování věcí a vožení zajímavých doplňků z cest mám pocit, že je dům nacpaný lapači prachu. Momentálně ho tedy spíše „čistím“ a předměty, které jen zdobí, minimalizuji,“ říká. Nesbírá tedy už ani věci u popelnice, i když se jí líbí, spíše se snaží rozdávat je těm, kteří je potřebují, protože má pocit, že už všechno má. 

Postavili jsme ho na místě dřívějšího staršího domu se zachováním původních...

A co má doma nejraději? „V našem domě nejvíc miluju velký masivní jídelní stůl. Nejraději mám okamžiky, kdy je kolem něj plno lidí, kteří u něj jedí, povídají a je jim spolu dobře. Stůl jsme koupili jako první kus nábytku do nového domu,“ dodává na konec. 

Martina Nevařilová

Martina Nevařilová patří mezi známé české módní návrháře. Její doménou je originální pletená móda, vyráběná v malých sériích u českých manufakturních výrobců. Je absolventkou ateliéru módní tvorby na pražské UMPRUM.  Svou letošní kolekci „Warm Me Up“ pro podzim/zima 2019-20 představila návrhářka poprvé minulý týden na Top Fashion Weeku v hotelu Pupp v Karlových Varech. Kolekce je sestavena jako patchwork, pletené velké kabáty, ponča, maxisvetry a šaty jsou seskládané z barevných vzorovaných dílů, které jsou částečně pletené z certifikované příze a částečně recyklované z chybných dílů, nebo i z vlastních modelů z předchozích kolekcí.

apeAlena Pecháčková
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.