Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak bydlí designéři: obrazy od přátel, doplňky vlastní výroby a velký dubový stůl

Design

  5:53
Partnerská dvojice Šimon Brabec a Eliška Slámová mají vlastní malou továrnu v pražských Holešovicích, tam vyrábí batohy Braasi, které putují do celého světa. V baráku nad dílnou mají ale také krásný byt, který nedávno zařídili podle svých představ.

Často místo toho, abychom si něco koupili, si to sami vyrobíme. Třeba sedací puf. foto:  Petr Kozlík, MAFRA

Šimon Brabec a Eliška Slámová s dětmi

„Středobodem našeho bytu je určitě jídelní stůl, kde se celá rodina setkáváme ráno i večer. Obklopují nás oblíbené obrazy vesměs od přátel, ty nám dělají radost,“ říká o světlém bytě, ze kterého je krásný výhled na okolí Šimon Brabec.

Mnoho z toho, co mají doma, si také sami vyrobili. „Často místo toho, abychom si něco koupili, si to sami vyrobíme. Třeba sedací puf, zadáváme přátelům designerům (noční stolky Master&Master, koberec od Kladošové, nebo nakupujeme na cestách. Naposledy pár koberců a drobností v Maroku,“ říká designér.

Výzdoba
Partnerská dvojice Šimon Brabec a Eliška Slámová mají vlastní malou továrnu v...

Ovšem s partnerkou nemají problém ani si vzít něco u popelnice, když se jim to líbí. Ačkoli to prý často nedělají. „Naposledy jsme našli krásné nákladní auto, Jáchym s ním jezdí na písku,“ usmívá se Brabec.

A co si doma užívají nejvíce? „Užíváme si bezčasí, kdy nic a nikam nemusíme, válíme se s dětmi v posteli. Kvůli práci a častému cestování se to nestává často, o to víc si toho vážíme,“ vysvětluje Eliška Slámová.

Nejoblíbenějším kouskem doma je jídelní stůl.

Nejoblíbenějším kouskem doma je jídelní stůl. „Je to kombinace dubové desky vlastního návrhu, vyrobeno v DUBA hardwood v kombinaci s podnožemi od Master&Master, nebo náš Braasi puf a vlněný koberec z kolekce Chopit od Štěpánkové Kladošové (koupeno v Bruselu na výstavě českého designu, kde jsme společně vystavovali),“ shodují se Eliška se Šimonem.

Braasi industry

Braasi Industry je rodinná firma s vlastní výrobní dílnou, kterou podle svých představ vytvořili rekonstrukcí staré továrny v pražských Holešovicích Eliška Slámová a Šimon Brabec – životní partneři a architektonické duo Tvůrčí jednotka. Značka se zaměřuje primárně na výrobu batohů, které šije z kvalitních převážně lokálních materiálů. Cesta od prvních rolltop modelů v roce 2013 navržených pro potřebu vlastní a svých přátel nyní ústí v distribuci tisíce kusů batohů a doplňků do obchodů a e-shopů v Česku i v řadě evropských zemí, USA, Kanadě, Japonsku či v Mexiku.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...