Pátek 5. března 2021svátek má Kazimír 3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: obrazy od přátel, doplňky vlastní výroby a velký dubový stůl

Často místo toho, abychom si něco koupili, si to sami vyrobíme. Třeba sedací... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Často místo toho, abychom si něco koupili, si to sami vyrobíme. Třeba sedací... | foto:  Petr Kozlík, MAFRA

Partnerská dvojice Šimon Brabec a Eliška Slámová mají vlastní malou továrnu v pražských Holešovicích, tam vyrábí batohy Braasi, které putují do celého světa. V baráku nad dílnou mají ale také krásný byt, který nedávno zařídili podle svých představ.

Šimon Brabec a Eliška Slámová s dětmi

Šimon Brabec a Eliška Slámová s dětmi

„Středobodem našeho bytu je určitě jídelní stůl, kde se celá rodina setkáváme ráno i večer. Obklopují nás oblíbené obrazy vesměs od přátel, ty nám dělají radost,“ říká o světlém bytě, ze kterého je krásný výhled na okolí Šimon Brabec.

Mnoho z toho, co mají doma, si také sami vyrobili. „Často místo toho, abychom si něco koupili, si to sami vyrobíme. Třeba sedací puf, zadáváme přátelům designerům (noční stolky Master&Master, koberec od Kladošové, nebo nakupujeme na cestách. Naposledy pár koberců a drobností v Maroku,“ říká designér.

Výzdoba
Partnerská dvojice Šimon Brabec a Eliška Slámová mají vlastní malou továrnu v...

Ovšem s partnerkou nemají problém ani si vzít něco u popelnice, když se jim to líbí. Ačkoli to prý často nedělají. „Naposledy jsme našli krásné nákladní auto, Jáchym s ním jezdí na písku,“ usmívá se Brabec.

A co si doma užívají nejvíce? „Užíváme si bezčasí, kdy nic a nikam nemusíme, válíme se s dětmi v posteli. Kvůli práci a častému cestování se to nestává často, o to víc si toho vážíme,“ vysvětluje Eliška Slámová.

Nejoblíbenějším kouskem doma je jídelní stůl.

Nejoblíbenějším kouskem doma je jídelní stůl. „Je to kombinace dubové desky vlastního návrhu, vyrobeno v DUBA hardwood v kombinaci s podnožemi od Master&Master, nebo náš Braasi puf a vlněný koberec z kolekce Chopit od Štěpánkové Kladošové (koupeno v Bruselu na výstavě českého designu, kde jsme společně vystavovali),“ shodují se Eliška se Šimonem.

Braasi industry

Braasi Industry je rodinná firma s vlastní výrobní dílnou, kterou podle svých představ vytvořili rekonstrukcí staré továrny v pražských Holešovicích Eliška Slámová a Šimon Brabec – životní partneři a architektonické duo Tvůrčí jednotka. Značka se zaměřuje primárně na výrobu batohů, které šije z kvalitních převážně lokálních materiálů. Cesta od prvních rolltop modelů v roce 2013 navržených pro potřebu vlastní a svých přátel nyní ústí v distribuci tisíce kusů batohů a doplňků do obchodů a e-shopů v Česku i v řadě evropských zemí, USA, Kanadě, Japonsku či v Mexiku.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!