Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Jak bydlí designéři: Pokojovky, krb a místo stěny obří okno s výhledem na lesy i krb

Zelené pokojovky jsou pro mě nepostradatelnou součástí interiéru. foto: Zuzana Sedlecká

Bydlí ve vesnici kousek od Sušice s výhledem na lesy a rybník. „Přes jednu stěnu máme velké okno a v něm ležení, z kterého vidíme do přírody a v zimě koukáme do krbu. Za sedačkou je cihlová zeď a na ní velké macramé. Celý prostor má pro mne úžasnou atmosféru,“ říká o svém vysněném bydlení návrhářka Ivana Holá.
  15:00

Nejraději má výhledy do přírody, klid a jednoduchost interiéru. „ Doplňky moc nekupuji. Dlouho vybírám, co koupím a pak to mám, dokud se věc nerozbije,“ říká Holá. Když dům zařizovala, hodně věcí pořídila na internetu, ale nakupovala i v Ikee a Jysku. „Pár věcí mám od svých oblíbených značek HAY a Hübsch. Miluji jejich jednoduchý a nadčasový design,“ popisuje Holá. 

„Miluji náš obývací prostor. Přes jednu stěnu máme velké okno a v něm ležení, z kterého vidíme do přírody a v zimě koukáme do krbu. Za sedačkou je cihlová zeď a na ní velké macramé. Celý prostor má pro mne úžasnou atmosféru,“ doplňuje. 

A jak to má s poklady od popelnic? „U nás na vesnici se vám nestane, aby u poplenice ležel nějaký skvost. Tady se vše využije a zužitkuje,“ směje se. 

Ivana Holá

A co má doma nejraději? „Nejraději mám náš gauč a postel. Obojí jsme si nechaly vytvořit v české firmě na míru a nemají chybu. Je to kompletně česká výroba a mají skvělé služby. Když bychom chtěly v budoucnu například vyměnit potah či výplně, nábytek přivezeme a bude zase jako nový. Mám ráda tento způsob nakupování, pak se neválí haldy nábytku na skládkách a vsude možně v přírodě,“ dodává na závěr. 

Ivana Holá

Ivana Holá je spoluzakladatelkou dámské módní značky ONE VILLAGE, která vytváří jednoduché a nadčasové oděvy z udržitelných materiálů. Společně se svou kolegyní pracují v pošumavské Sušici. 

Po několika letech života ve městě se s manželem a dětmi rozhodli přestěhovat na vesnici nedaleko Sušice. Koupili zde pozemek s rozsáhlými loukami a krásným výhledem na rybník a les a vybudovali si zde své vysněné bydlení.  

Autor: