Pátek 22. ledna 2021svátek má Slavomír 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: postel z palet, minimalismus a velká mapa

Lukáš Matějček u psacího stolu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Matějček u psacího stolu | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Designér Lukáš Matějček bydlí v pražských Vršovicích se spolubydlícím, fotilo se tedy pouze u něj v pokoji. „Od popelnice jsem si ještě nikdy nic nevzal, nedělal jsem to nikdy, ani doma jsme to nedělali, ale když se nad tím teď tak zamýšlím, není to špatný nápad a rozhodně se budu na věci u popelnic soustředit mnohem více než dřív,“ říká.

V bytě se nejlépe cítím v posteli, kdy si dělám čas sám pro sebe, pustím si třeba seriál, čtu si, nebo jdu jednoduše spát. Když jsem v klidu a nemusím pracovat, jsem zalezlý v ní. Je to pro mě největší relax.

Doplňky si do bytu moc nekupuju, ale když už něco potřebuju, tak kupuju něco z druhé ruky. Staré věci hledám třeba ve facebookové skupině Marketplace. Takhle vybírám věci i k nám do obchodu. Teprve, když tam nic nenajdu, tak jdu například do IKEA nebo na designmarkety. Ale rozhodně netrávím v obchodech moc času a neprovozuju „nákupní turismus“, kupuji si jen to, co opravdu potřebuji.

Foťák jako parťák
Knihovna je zatím skromná, neboť Matějček dlouho dobu cestoval

Od popelnice jsem si ještě nikdy nic nevzal, nedělal jsem to nikdy, ani doma jsme to nedělali, ale když se nad tím teď zamýšlím, není to špatný nápad a rozhodně se budu na věci u popelnic soustředit mnohem více než dřív.

Nejraději mám postel, kterou jsem si sám ohobloval, navrtal a vlastně ji celou vyrobil. Je to kus nábytku, ke kterému mám opravdu citový vztah.

Lukáš Matějček

Lukáš Matějček je cestovatel a zakladatel značky Bagind. Bagind je česká značka ručně vyráběných batohů a doplňků z kůže s příběhem, který se začal psát v Indii od roku 1955. Batohy navrhuje, ale šije je pro něj Ind, se kterým se Matějček seznámil na cestě po Indii. Nechal si u něj totiž ušít batoh na cesty, ten jeho mu totiž cestou vypověděl službu. Prodavač, se kterým se brzy spřátelil, vyráběl nový batoh přímo na místě.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!