Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: postel z palet, minimalismus a velká mapa

Lukáš Matějček u psacího stolu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Matějček u psacího stolu | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Designér Lukáš Matějček bydlí v pražských Vršovicích se spolubydlícím, fotilo se tedy pouze u něj v pokoji. „Od popelnice jsem si ještě nikdy nic nevzal, nedělal jsem to nikdy, ani doma jsme to nedělali, ale když se nad tím teď tak zamýšlím, není to špatný nápad a rozhodně se budu na věci u popelnic soustředit mnohem více než dřív,“ říká.

V bytě se nejlépe cítím v posteli, kdy si dělám čas sám pro sebe, pustím si třeba seriál, čtu si, nebo jdu jednoduše spát. Když jsem v klidu a nemusím pracovat, jsem zalezlý v ní. Je to pro mě největší relax.

Doplňky si do bytu moc nekupuju, ale když už něco potřebuju, tak kupuju něco z druhé ruky. Staré věci hledám třeba ve facebookové skupině Marketplace. Takhle vybírám věci i k nám do obchodu. Teprve, když tam nic nenajdu, tak jdu například do IKEA nebo na designmarkety. Ale rozhodně netrávím v obchodech moc času a neprovozuju „nákupní turismus“, kupuji si jen to, co opravdu potřebuji.

Foťák jako parťák
Knihovna je zatím skromná, neboť Matějček dlouho dobu cestoval

Od popelnice jsem si ještě nikdy nic nevzal, nedělal jsem to nikdy, ani doma jsme to nedělali, ale když se nad tím teď zamýšlím, není to špatný nápad a rozhodně se budu na věci u popelnic soustředit mnohem více než dřív.

Nejraději mám postel, kterou jsem si sám ohobloval, navrtal a vlastně ji celou vyrobil. Je to kus nábytku, ke kterému mám opravdu citový vztah.

Lukáš Matějček

Lukáš Matějček je cestovatel a zakladatel značky Bagind. Bagind je česká značka ručně vyráběných batohů a doplňků z kůže s příběhem, který se začal psát v Indii od roku 1955. Batohy navrhuje, ale šije je pro něj Ind, se kterým se Matějček seznámil na cestě po Indii. Nechal si u něj totiž ušít batoh na cesty, ten jeho mu totiž cestou vypověděl službu. Prodavač, se kterým se brzy spřátelil, vyráběl nový batoh přímo na místě.

Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Psychiatr Martin Anders (vlevo) a psycholog Radek Ptáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!