23. srpna 2018 6:04 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: stolek po babičce, křeslo z Tuzexu a sbírka Mariů

Obývací pokoj: kožené finské křeslo PeeM z Tuzexu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obývací pokoj: kožené finské křeslo PeeM z Tuzexu | foto: Filip Urban

Nejraději se obklopují věcmi od kamarádů a šikovných známých. Kreativní manželský pár Filip a Jitka Urbanovi spolu žijí i pracují. Spolu založili známou módní značku Youngprimitive.

Filip Urban se věnuje nejen značce Youngprimitive, ale i grafickému designu a fotografii. Hned v úvodu říká, že doma oblíbený kousek nemá. „Nemám vyloženě nejoblíbenější kousek. Favorit se mění s každým novým přírůstkem. Rádi se obklopujeme věcmi, výtvory od našich známých, kamarádů, šikovných lidí z oboru. Pak má člověk ke konkrétní věci mnohem osobnější vztah.“ 

Obývací pokoj: konferenční stolek Mánes - dárek od kamaráda poladěný o kolečka
Koupelna: stolař z Brna + IKEA zrcadlo a lavička

Co má doma ale nejraději je slunce v pokoji, otevřené místnosti dokořán a synovo pozpěvování. „Nejlépe se asi cítím v obývacím pokoji. Je nejprostornější a dějí se tam nejdůležitější věci každodenního života,“ doplňuje designér. 

„Líbí se mi, že trávíme společně čas v práci i doma. Vychováváme syna Ferdinanda. Živí nás, co nás baví, jsme páni svého času,“ říká na závěr. 

Filip, Jitka a syn Ferdinand Urbanovi
apeAlena Pecháčková

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz