Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: velký pracovní prostor, terasa a secesní zrcadlo

Pohled na dům | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na dům | foto: David Maštálka

Světlo, vůně, výhled a pocit bezpečí. To jsou veličiny, které preferuje designérka a zakladatelka českého papírnictví Papelote Kateřina Šachová. „Nejraději mám doma zrcadla, zvláště jedno v dřevěném secesním rámu,“ říká.

„Kde se doma cítím nejlépe? To záleží na situaci a mém rozpoložení. Při nedělní snídani u stolu v kuchyni, unavená v posteli, s kávou na okně, zmrzlá u kamen, při hře na koberci v obýváku,“ umívá se designérka a říká, že to, co má doma nejraději, je světlo, vůně, výhled a pocit bezpečí.

Doplňky do bytu pořizuje, aniž by za ně platila. Sbírá je totiž v přírodě. „Nejvíce doplňků v našem domově si přinášíme z přírody. Zdarma. Domov máme plný kamínků, klacíků, šišek, mušlí… a pak doma máme samozřejmě věci z Papelote,“ vysvětluje. 

Pracovna
Posezení

S věcmi od popelnic také nemá problém. „Mám jeden starý dřevěný šuplík ještě z dob vysokoškolského studia. A dřevěnou bedýnku na ovoce s krásnou šablonovou typografií. Jinak se mi ale asi nic nelíbilo natolik, abych měla potřebu si to brát domů,“ upřesňuje propagátorka českých výrobků. 

Její domov je také plný zrcadel. „Jedno velké ve starém dřevěném secesním rámu, který jsme dostali od manželovy maminky. Stěhuje se s námi z místa na místo a je plné střípků našeho života, fotek našich blízkých, vzpomínek. A zrcadlo, které jsem dostala k osmnáctinám od mého táty, který už nežije a každý den mi ho zrcadlí,“ říká na konec. 

Designérka a zakladatelka českého papírnictví Papelote Kateřina Šachová

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.