5. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak se pracuje pro firmu Camper? 5 NEJ návrháře Kinského

Všichni účastníci workshopu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Všichni účastníci workshopu | foto: Archiv Ondřeje Kinského

Talentovaný student a módní návrhář Ondřej Kinský byl před časem vybrán uměleckou ředitelkou ikonické společnosti Camper, aby se po boku několika dalších nadějných designérů z celého světa zúčastnil proslulého Camper workshopu. Výjimečná příležitost, inspirativní místo a hlava plná zážitků. Co bylo to NEJ?


NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OSOBOU vedení Camper je pro mě umělecká ředitelka firmy Adriana Rodriguez. Ve své funkci neustále pořádá workshopy se studenty po celém světě. Má tak neobyčejný přehled o tom, co se kde děje. Je schopna objektivně ocenit dobrou práci a nabídnout velmi kvalitní zpětnou vazbu. Navíc firmu zpřístupňuje mladým lidem a vhání do ní novou krev.


NEJPŘÍNOSNĚJŠÍ byl na workshopu výběr lidí z celého světa. Tým tvořilo 7 designérů z všemožných oborů jejichž úkolem bylo vymyslet a vytvořit obuvní koncepty. Dále jeden produktový designér,  který měl na starosti následnou instalaci objektů. Grafický designér,  filmař,  fotograf a spisovatelka. Dohromady jsme tvořili skupinu schopnou vytvořit celý obsah workshopu.

Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského


NEJPŘÍJEMNĚJŠÍ na pobytu bylo to,  že o nás bylo po všech stránkách postaráno a my se mohli soustředit pouze na svou práci. Měli jsme jasný harmonogram. Čas byl, především na začátku pobytu, prokládán tématickými přednáškami a výlety. Pracovat jsme začínali velmi pozvolna a skutečná práce - realizace přišla až v posledních dnech workshopu.

Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského

Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského


NEJLEPŠÍ na Camper workshopu se mi zdá přístup k práci,  který myslím pramení z jižanského životního stylu. Po celou dobu jsme byli vyzýváni ke hře. Bylo nám neustále kladeno na srdce, aby jsme si práci užívali a bavili se samotným hledáním a procesem. Na konci workshopu pak mohly vzniknout zcela originální práce, na kterých byl patrný odlišný původ i forma myšlení.

Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského

Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského


Na Mallorce jí rádi a hodně, rozhodně více než já. Jídlo se skládá většinou ze čtyř chodů (byl jsem vždy sytý už před hlavním jídlem). Spousta masa a plodů moře, příloha, jak ji znám, se prakticky nepodává, namísto ní dostanete syrovou, zavařovanou i jinak upravenou zeleninu. Jídlo se vzhledem k podnebí podává téměř, nebo i zcela studené. NEJVÍCE JSEM SI POCHUTNAL poslední den pobytu na kuchyni řecké, jejíž chutě jsou mi milejší.


Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského

Mallorských 5 NEJ Ondřeje Kinského

ONDŘEJ KINSKÝ

Mladý talentovaný návrhář, student ateliéru Liběny Rochové na pražské UMPRUM, nedávno na sebe upozornil třeba povedeným obalem na notebook, který byl představen v Miláně v rámci prezentace Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Camper workshop je proslulá desetidenní akce, na které si legendární španělská firma vyhlíží budoucí designéry. Každoročně se workshopu účastní zhruba 20 studentů z celého světa, které si osobně vybírá umělecká ředitelka Camperu Adriana Rodriguez. Letos se akce konala na Mallorce a Česká republika měla hned dvojí zastoupení, kromě Ondřeje Kinského se workshopu zúčastnila i jeho spolužačka, designérka Eliška Kuchtová. Ta na jaře absolvovala u Camperu pracovní stáž, nadále s firmou spolupracuje a na workshopu působila jako jedna z lektorek.

terTereza Houdková

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz