Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jingle & Bells, s.r.o.

Design

  10:32
Před pár hodinami opět vyrazily tisíce aut (zvláště pečlivě omytých v automyčkách programem Superplus XXL), aby, řízeny maminkami s novou hlavou a jemnější pletí, odvezly děti za roh do školy. Je to sice neekologické, ale logické: soudě dle množství a velikosti novinových titulků jsou pedofilové už opravdu všude.

Tomáš Hanák. foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Kořeny nutno hledat v rostoucím množství volného času a s tím související – a legitimní! – potřebou originálních, nejlépe adrenalinových volnočasových aktivit: podle anonymní ankety, uspořádané během VIP setkání PEDO ’08 KARLŠTEJN (s podtitulem „Catch-your-scout-boy“) považuje 82 % špičkových vyznavačů pedofilii za mnohem suprovější než paintball či motorkářství.

Příčinou pedoboomu může být i snížení věkové hranice trestní odpovědnosti mladistvých: při představě, že v nápravném zařízení se budou moci své zálibě věnovat bez omezení (utajování svého koníčka před rodinou, potřeba chodit do práce a tam si pokoutně a nedůstojně shánět podklady na internetu) se pedofilové na případné dopadení a odsouzení spíše těší. Odklon populace od církví, resp. víry zde naopak žádnou roli nehraje – slovem „boží“ se dnes nejčastěji označuje možnost sledovat MTV na mobilu.

První školní den. Stalo se hezkou tradicí, že „první zvonění“ (byť na mnoha školách již bylo úspěšně nahrazeno digitálním motivem skladby „My way“) se počátkem září prolíná s prvním zacinkáním sobího spřežení – ano, blíží se Santa (Mickey Mráz)! A protože děti – přesněji: všestranné uspokojování jejich audio i videopotřeb – jsou hnacím motorem ekonomiky (zatímco pohlavek je tématem k diskusím o znovuzavedení trestu smrti), není divu, že do mediálně-reklamního útoku se „zvoní“ již v době, kdy mnozí romantici ještě máčejí pádla v tichnoucích tišinách řek.

Z ekologického hlediska je předvánoční období (jde o zhruba 365 dní) problematické: většina dárků dnes totiž pochází z daleké Asie. Ovšem vzhledem k tomu, že nejúspěšnější asijské firmy již začaly výrobu úspěšně přesunovat do našich regionů, stává se hlavním symbolem ekologické spornosti Vánoc stromeček a s ním spojené otázky typu: můžeme se – za zvuků nového vánočního CD Pavla Vítka „Jiskry v dětských očích“ či skupiny Kabát („Jikry v hajzlu“) – radovat okolo stromečku, uříznutého v lese a zbaveného tak možnosti dosáhnout nebetyčnosti?

Naproti tomu, proti tomu skládacímu ekostromku mluví jeden vážný argument: je hnusný a je cítit plastem. A trauma z prožívání Vánoc s něčím tak ohavným může prý podle psychologů vyústit až v odpor k čemukoli ekologickému.

Řešení?

Výsadba vlastního stromu? Bojkot Vánoc? Konverze k islámu? Ne. Cestovní kanceláře již chystají vánoční pobytové zájezdy do nákupních center, kde se bude slavit pod virtuálním 3D LCD stromem, s možností dárky dle potřeby hned dokupovat či ve stanovené lhůtě vyměňovat! Oh, Jesus, that’s great!

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!