Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Karlovy Vary chystají první fashon week, přijedou i návrháři ze zahraničí

TOP Fashion Week | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy TOP Fashion Week | foto: TOP Fashion Week

Během posledního zářijového víkendu představí svou tvorbu na karlovarském Top Fashion Weeku (TFW) více než desítka tuzemských a zahraničních návrhářů. Z New Yorku zavítá Katerina Lankova, proslulá spoluprací s hvězdami americké raperské hudební scény, jako například Missy Elliott nebo Lil Kim. Mezi návrháři se zahraničními kořeny se kromě jiných objeví Kristina Oganesian původem z Arménie.

Z dalších úspěšných autorů bude k vidění například tvorba slovenského rodáka Pavla Berkyho, hlavní designérky mezinárodně uznávané značky svatebních šatů Crystal Bride, Mirky Horké, pánské modely z dílny Petra Kaloudy a mnoho dalších zvučných jmen.

TOP Fashion Week
TOP Fashion Week

Karlovarský TFW bude kromě návrhářů samotných hostit i řadu známých českých tváří, které budou mít roli tzv. patronů. Herečka Tereza Kostková, modelka Nikol Švantnerová nebo moderátor Mirek Šimůnek se stanou ambasadory jednotlivých autorů a budou je tak provázet celou akcí, které se zúčastní i další tuzemské významné osobnosti.

O Top Fashion Week

TFW je první módní festival s mezinárodním přesahem pořádaný firmou Top Fashion Models s.r.o. Česká a zahraniční tvorba uznávaných i začínajících návrhářů je představována formou módních přehlídek s doprovodným programem a podporou známých postav z řad umělců, moderátorů a významných osobností módního průmyslu. Další ze série TFW jsou v roce 2020 plánovány ve Španělsku, Itálii či Lucembursku.

„Naším cílem je představit tvorbu uznávaných autorů, ale také podpořit vycházející hvězdy designérského nebe. Jedinečná atmosféra Grandhotelu Pupp, který svým šarmem okouzluje nejrůznější umělce a hosty z řad významných světových osobností již několik století, dodá celé akci ten správný šmrnc,“ říká hlavní pořadatel TFW, Jaroslav Tylinger.

Karlovarský TOP Fashion Week je pilotní módní projekt, který bude postupně rozšiřován i do dalších evropských zemí. Po startu v České republice je v listopadu 2019 plánovaná přehlídka v německém Lipsku. V roce 2020 jsou přehlídky pod záštitou TFW plánované například také ve Španělsku, Itálii či Lucembursku. 

„Hlavní myšlenkou je podpora lokálních návrhářů dané země a zároveň šíření povědomí o české tvorbě, která je nesmírně bohatá a kreativní,“ říká Tylinger a na závěr dodává: „Rádi bychom každý TFW rozsvítili nějakou světovou návrhářskou celebritou. Momentálně jednáme přesně s takovými osobnostmi, a pokud složitá jednání dopadnou dobře, navštíví Karlovy Vary návrhářská hvězda hollywoodského formátu.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!